Jak zainstalować nowy system do laptopa Hewlett Packard

Tak jak w temacie.

Kolega dostał za darmo w czasie pracy w Belgii laptopa i prosił mnie abym mu nagrał XP-ka Home Edition / legala którego również otrzymał w wersji PL - Polska rodzinka /.

Problem polega na tym że nie mogę do niego wejść, nawet w tryb awaryjny, ani do BIOSU.

Jak wchodzę to zawsze pisze ,Password Verification"… i chyba jest w wersji eng.. :o

Jeżeli ktoś ma podobnego lapka lub miał podobny problem to będę b. wdzięczny za poradę.

Jednocześnie b. proszę o podanie wszystkich sterowników do w/w laptopa.

Dużo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: i :piwo: :piwo: :piwo: :peace: - dla Wszystkich którzy będą się starać mi i koledze pomóc.

Laptop : HEWLETT PACKARD - OMNIBOOK 2000 CT.

Nie mogę podać więcej danych. :frowning:

Czy to hasło jest założone na bios, dysk, czy system? A czy bootowanie z CD jest w ogóle możliwe, czyli czy płyta zaczyna ładowanie ustawień?

Aha, w HP do biosu wchodzisz zazwyczaj przez F2.

Co do sterów, to jaki to jest dokładnie model?

Dobrze napisałeś - jestem w tematach kompów gorszy od Ciebie ale trochę się znam a pomimo tego nie mogę się nic dowiedzieć ponieważ po urochomieniu tego lapka zawsze pisze ,Passford Verifikation" i jeszcze coś po englisz Enter Password itp…itd…

Nie znam eng. - jestem za stary i to jest tylko i wyłącznie mój problem.

B. proszę jak wiesz to mi pomóc bo to jest mój super kumpel i jak wejdę to tego kijowatego lapka to chyba już dalej sobie poradzę, a jak nie to liczę na Twoją dalszą pomoc. :piwo:

Oj… dużo lepsze ,blaszaki" - nigdy nie miałem problemów. :slight_smile:

Jeżeli wejdę to podam więcej danych i będę b. wdzięczny za odnośniki do sterowników.

Edit : rzeczywiście tak pisze F2 ale jak uruchamiam to pisze ,Enter Password" i 8-em kropek. :o

A na dole coś tam pisze ,Enter the password here far verification. Your password willnot appear on the screen for extra security".

Z tego co wyczytałem w Twoim poście problem nie leży w samej instalacji systemu XP lecz we właczeniu laptopa który ewidentnie ma zaistalowaną blokade na poziomie biosu . Pierwsze o co prosi Cię urządzenie to podanie hasła w celu weryfikacji uprawnionego użytkownika , jeśli firma od której Twój kolega dostał laptopa nie podała mu hasła dostępu nie jest on uprawnionym użytkownikiem a to może oznaczać że ktoś po prostu wcisnął mu laptopa pochodzącego krótko mówiąc z kradzieży [-X jedyne wyjście to udać się do serwisu komputerowego , sam nic nie zdziałasz Pozdrawiam Roobek1

@cosik_ktosik : hasło jest założone na bios, bootowanie z CD nie jest możliwe.

@Roobek1 : laptop nie pochodzi z kradzieży ponieważ jest tak stary że nie wiem gdzie taki można ukraść

/ chyba w muzeum /.

Kolega dzwonił do rodziny i zapmnieli hasła, pamiętają tylko tyle że to był system Windows 95. :slight_smile:

Pozdrawiam.

XMan , a pod spodem nie ma żadnej nalepki z modelem laptopa. Zrób zdjęcie, może rozpoznam. Samo hasło może być ciężkie do usunięcia, ale potrzebuję jakichkolwiek informacji o modelu, aby wiedzieć czego i gdzie szukać.

Pod spodem jest nalepka papierowa ale od starości nic nie widać nawet pod lupą.

Odczytałem tylko tyle :

HP OmniBook 2000 CT

HEWLETT PACKARD

intel inside, pentium processor MMX TM

Windows 95.

Najpierw odłącz zasilanie i wyciągnij baterię. Potem po lewej stronie, pod gniazdkiem zasilania jest przycisk resetujący (zapewne jest tam otwór, a w nim przycisk, coś jak do awaryjnego otwierania CD). Zresetuj go.

Jeżeli nie pomoże (a zapewne tak będzie). to po wyciągnięciu napędu, dysku i baterii powinieneś mieć dostęp do czterech śrub, które pozwolą wyciągnąć podłokietnik (tam gdzie Masz touchpada oraz głośniczki). Tuż pod tym panelem jest bateryjka zasilająca CMOS. Rysunek 32 na stronie 76 instrukcji serwisowej:

Service manual

Wyciągnij bateryjkę (zielona) nawet na godzinę.

Na stronie 89 jest instrukcja jak wyciągnąć sam bios do reprogramowania.

@cosik_ktosik : dzięki za pomoc.

Pozdrawiam. :piwo: :slight_smile: