Jak zainstalować sterownik do GF 6100?

Tak jak w temacie. Mam Ubuntu 6.06, nie mogę zmienić rozdzielczości na 1024x768 i odświeżania na przynajmniej 75 Hz, przy crt na 60 Hz nie idzie wytrzymać.

Leniuch :stuck_out_tongue:

http://www.frazpc.pl/b/182318

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=25751

Żeby ustawić większą rozdzielczość i odświeżanie nie trzeba instalować sterów. W konsoli wpisujesz dpkg-reconfigure xserver-xorg i podajesz parametry monitora. Jeśli chcesz mimo to zainstalować sterowniki to sciągnij je ze strony nVidii- GF6100 chyba będzie w dziale legacy. W pliku README będziesz miał opis.

Zmieniłem tylko na Nvidia Legacy (z vesta), zalogowałem się przez serwer x i mam 85Hz 1024x768.

najprściej w konsoli przy wyłączonych x-ach

sudo /etc/init.d/gdm stop (enter)

sudo apt-get install envy (enter)

envy (enter)

potem 1 (enter)

restart ubntu i w konsoli aby zmienić ustawienia sterownika (rozdzielczości odświerzania itp)

w konsoli

sudo nvidia-settings

pozdro :slight_smile:

Zainteferuj się programikiem Gtf. Po skompilowaniu wklepujesz np.

gtf 1024 768 100

i to tworzy modeline dla trybu 1024x768@100Hz. Tą linijkę co wynegeruje wklepujesz do xorg.conf w sekcji monitor i potem dodajesz do listy rozdzielczości (sekcja screen) tryb 1024x768_100.00 i gotowe masz piękne 100 Hz.

Pobrałem sterownik ze strony nvidi, co trzeba zrobić żeby go zainstalować, wiem jest plik readme, ale coś mi nie idzie.

Mógł by mi ktoś napisać co jak i po kolei.

Jak np. przesuwam okienko z Firefoxem, terminalem lub innym to póki mi się przesunie to sporo mija, jak przewijam stronę to też strona tak przeskakuje, chyba wina braku sterownika, podobnie jest w windowsie jak nie ma sterownika, ten z rezpozytorium nic nie daje.

System Ubuntu 6.10, uaktualniony.

Monitor poprzedni się spalił, teraz mam LCD Samsunga SyncMaster 740BF 17’’, producent podaje że powinien chodzić na 1280x1024 @75 Hz, w windowsie mam ustawione na 72Hz (wszystko dobrze chodzi), na Ubuntu pokazuje 76 Hz (i nie da rady zmienić), może te skakanie to przez ten jeden Hz.

glxinfo | grep direct

Co zwraca?

Zainstaluj stery tak jak w 6.06 :slight_smile:

Złączono Posta : 16.03.2007 (Pią) 12:20

a tymi 76 Hz sie nei martw. w LCD nie ma znaczenia odswierzanie:) Bo one czegos trakiego jak odswierzanie nie “posiadaja”. Te 75 Hz ktore masz wpisane w LCD to “na oko” grubo ponad 100 w CRT

po wpisaniu glxinfo | grep direct

Nie wiem jak, w 6.06 dało się zmienić na np legancy, nv idt. Nie wiem jak wrzucić te ze strony Nvidi.

Producent zaleca 75 Hz, ja mam 76, podkręcony lcd :D, nie wiem czy nie uszkodzi monitora.

http://www.dug.net.pl/faq/faq-5-104-Ste … Nvidii.php

Nie idzie

loguje się jak root wpisuje nazwę sterownika, potwierdzam pierwsze:

przy drugim potwierdzeniu

wyrzuca mnie do konsoli

Wypróbuj ten skrypt Envy. Możesz nawet zainstalować spod normalnych okienek. :smiley:

Na początku wpisałem tylko to:

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common

sudo nvidia-xconfig

Później z części beta i działa :lol: 75 Hz i można normalnie przestawiać np terminal, nie tnie jak wcześniej.