Jak zainstalować sterownik karty sieciowej Realtek w Viście?

Mam kartę sieciową którą XP wykrywa jako Realtek RTL8169/8110 i uruchamia bez problemu. Progam Microsoftu testujący kompy pod kątem zgodności z Vistą zwuważa moją kartę i nie zgłasza zastrzeżeń.

Zainstalowałem więc “dziewiczą” Vistę 64 Home Premium, która wykryła moją kartę jako - uwaga - Realtek RTL8168/8111 (to coś innego, czy są zgodne?) i pojawił się idiotyczny (jak to w produktach MałegoMiękkiego…) komunikat: “System Windows napotkał problem podczas instalowania oprogramowania sterownika dla urządzenia - System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go - Nie można odnaleźć określonego pliku”. I koniec. Karta wisi z wykrzyknikiem i nie działa.

Ściągnąłem najnowsze stery (“podpisane”) ze strony Realteka, ze strony producenta płyty głównej (karta jest zintegrowana) i za każdym razem to samo. Próbowałem “wymusić” instalację określonego modelu (czyli RTL8169/8110 który rozpozaje XP) i też nic. W FAQach producentów też nic nie ma.

Czy ktoś to miał i przewalczył???

Dziękuję za pomoc…

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 20:32

…oczywiście nie muszę dodawać, że Vista nie mówi, jakiego “określonego pliku” nie znalazła. W folderze instalacyjnym są takie pliki:

netrtx64.cat

netrtx64.INF

rtlh64.sys

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 13:25

…chyba jestem jedyną osoba na świecie z takim problemem. :cry:

Serwis Realteku z Tajwanu udzielił mi nawet szybkiej, uprzejmej i niezwykle inteligentnej porady: “Proszę rozpakować plik ze sterownikami i uruchomić program setup.exe”… :shock:

No to może ktoś wie chociaż, jaki KONKRETNY model karty pracuje z Vistą 64? To odłączę tego Realteka w diabły…

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 9:19

Problem okazał się trudny, bo nikt nie podał rozwiązania. Szukałem w necie na wszystkie sposoby - sporo osób miało podobny kłopot i nie było dobrych porad. Więc spróbowałem ostatniej deski ratunku - przeinstalowałem Vistę. I ta sama karta na fabrycznych sterach Microsoftu ruszyła!

Jakież to proste rozwiązanie, godne tak wspaniałej firmy! Kłopot ze sterownikiem - poświęć głupie 2 godziny na reinstalację systemu…

Pewnie są prostsze sposoby, bo problemem był zapewne jakiś niedziałający wariant sterownika, który się wcześniej zaszył w systemie, ale mimo prób ręcznego kasowania wszystkich jego śladów wciąż wracał ten sam błąd.

W każdym razie olewam stery tepsy do jej sagemów i thompsonów - mam już neostradę na TP-Linku połączonym z kompem sieciówką i śmiga!