Jak zainstalować Ubuntu na USB Disk (Pendrive)?

(system) #1

Ostatnio sporo czytałem na temat instalacji Ubuntu na pendrivie. Ostatnio wspomniano o tym w NEXT 03/09. Tylko przeszukując internet natknąłem się na problem - to nie jest realna instalacja...

Używają tego sposobu stworzę Live CD na pendrivie... A mi chodzi, aby zainstalować system na pendrivie. Znalazłem coś, ale nie wiem czy to to... Więc mam do was, użytkownicy dp.pl forum...

Jak zainstalować na USB Ubuntu [ze wszystkimi funkcjami] ?

Pragnę zaznaczyć, że w pierwszym sposobie przy starcie systemu trzeba wybrać "Testuj system", nie ma konta użytkownika, itd.

Proszę o pomoc, Krizoman...

(Soren) #2

Po instalacji ubuntu w menu System-> Administracja jest ikonka do instalacji ubu na pendrive. Jak wygląda instalacje i czy system sie instaluje czy tylko live robi tego nie wiem bo nie testowałem tego.

(system) #3

Tylko, że nie zrozumiałeś mojego problemu...

Ja wiem, że w ten sposób utworzę Live CD z możliwością zapisywania danych...

A ja chcę się dowiedzieć, jak utworzyć pełno prawny system na USB...

(Soren) #4

Sorry nie sprawdziłem pierwszego podanego przez Ciebie linka który opisuje proponowaną prze zemnie metodę obejścia problemu.

Możesz spróbować w trakcie instalacji ubuntu z livecd zainstalować je na pendrive (powinien zostać wykryty jako dysk fizyczny) ale czy to zadziala pojęcia niemam :slight_smile:

(przybylski) #5

tutaj masz banalny program do stworzenia takiego czegoś :slight_smile:

http://unetbootin.sourceforge.net/

(system) #6

Ale nie mam nigdzie napisane, czy to będzie Live CD czy pełen system...

-- Dodane 19.02.2009 (Cz) 16:00 --

Raczej nie zadziała, bo gdzie będzie swap?

:slight_smile: