Jak zainstalować Ubuntu?

Witam, dziś sciągnąłęm Ubuntu 10.04PL ‘Lśniący Lamparcik’ :slight_smile:

W jaki sposób zainstalować go z poziomu Windowsa?

Nie posiadam napędu optycznego, ani pendrive’a :frowning:

Zamontować obraz w jakimś programie do tego przeznaczonym i użyć programu Wubi (powinien być na płycie). Następnie czytać ze zrozumieniem to co będzie się wyświetlało.

Dobra, ściągnąłęm ‘Wubi’ i uruchomiłem.

Ubuntu pobiera mi się 2gi raz, czego nie chce…

Co zrobić?

Bo z tego co wiem, chociaż wiem mało :wink: , to przez Wubi można zainstalować tylko wersję międzynarodową.

Tak tez mi się wydaje… czyli będę zmuszony kupić sobie DVD :wink:

ps. @marsellus wallace - piąteczka za avka!

Być może coś się zmieniło, ale kiedyś Wubi było na płycie z Ubuntu i po jego odpaleniu instalowało system z płyty. Widocznie w polskiej wersji wywalili to.

No to trudno, dzięki za pomoc!

W polskim remiksie nie ma Wubi.

Pozdrawiam!

Czyli jedyną szansa jest zainstalowanie z nośnika?

A może da się z pendrive’a?

Włóż płytę z Ubuntu do napędu, uruchom Wubi, które pobrałeś i powinno instalować system z płyty zamiast pobierać jego obraz z neta, przynajmniej na oficjalnym Ubuntu to działa, nie wiem jak z remiksem, być może Wubi sprawdza sumy kontrolne.

Z pendrajwa się da albo przy pomocy Unetbootin (dostępny również dla Windowsa) albo przy pomocy kreatora Ubuntu o ile w remiksie nie został też wywalony. Najlepiej pobierz oficjalny system, a nie jakieś remiksy.

Pozdrawiam!

A czym się różni oficjalny od remixu?

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 … 04-wydany/

Kupiłem dziś pendrive’a i sciągnąłem Unetbootin, zainstalowałem i zrobiłem bootowalnego pendraka, ustawiłem bootowanie w BIOSie, lecz nie startuje mi instalacja.

Co zrobić?

Jaki system plików masz na pendrieverze, musi być FAT32 lub FAT16, na ntfs nie ruszy.

Zrobiłem to na FAT32.

W końcu udało mi się uruchomić instalacje.

Wszystko idzie fajnie, dopóki nie trzeba wybrać trybu tekstu czy jak to się tam nazywa (wybieranie w jakim języku będziemy pisać na klawiaturze ). Wtedy instalacja się zamula i nie chce iść dalej :frowning:

Ile masz pamięci RAM w komputerze?

1Gb.

No cóż. Z problemami Ubuntu ma buga raczej Ci nie pomożemy.

Pobrałeś na prawdę właściwy obraz(która wersja Ubuntu)?

Sprawdziłeś sumy kontrolne?

Kup napęd optyczny i bez kłopotów nagraj na płyte i bootuj :confused:

@Saver, tylko po co. Zostaje jeszcze boot przez sieć. @autor, a Ubu minimal próbowałeś