Jak zainstalować urządzenie dźwiękowe?

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania XP na laptopie zniknął dźwięk.W panelu sterowania opcja dźwięków pokazuje,że brak urządzenia audio.Może ktoś podpowie mi jakie urządzenie zainstalować i jak zainstalować.Plyta głowna komputera

clevo M550SE/M660,karta dźwiękowa VIA VT8237A/8251 High Definition Audio controller.Bardzo proszę o pomoc.

jojusz

Podaj jeszcze markę i model laptopa.

doinstaluj sobie sterowniki audio z płyty załączonej do laptopa , xp niema standardowo załączonych sterowników.

Podaj nazwę laptopa a nie płyty głównej.

można poprzez menedżer urządzeń. Tam powinno być w nierozpoznanych urządzeniach Kontroler multimediów audio.

Dodane 23.08.2010 (Pn) 10:29

btw: XP jak nie może rozpoznać to wybiera najbardziej dopasowany, tylko jakość dźwięku może być wątpliwa

Marka:NOOTEBOOK COMPUTER

Model: M66SE

Jeżeli to coś pomoże to jest jeszcze napisane na dole clevo.co

zainstaluj ten sterownik do chipsetu:

ftp://ftp.clevo.com.tw/M5xxSE/OTHERS/Chipset.zip

następnie ten sterownik od dzwięku:

ftp://usftp.clevo.com.tw/M5xxSE/AUDIO/Audio.zip

Ściągnąłem sterowniki i co dalej?Jak je zainstalować? z której ikony się je instaluje?

To jest zwykłe archiwum *.zip. Rozpakuj to np. programem 7zip, i kliknij SETUP.EXE …

Nie mogę ściągnąć plików z drugiego linku (dźwięki) problem z połączeniem.Może jest jakiś inny link?

mi normalnie ściąga zaraz ci wrzuce gdzieśten plik, a chipset pobrałeś i zainstalowałeś?

Dodane 23.08.2010 (Pn) 17:26

już wrzuciłem łap:

http://www.sendspace.pl/file/c5769878f04a74420db612f

Dzięki wielkie.Wszystko działa jak należy.