Jak zainstalować Win 2000 na XP?

(Kam) #1

Cześć. Chcę zainstalować win 2000 na XP i wyskakuje komunikat, że nie można zainstalować 2000 na nowszy system. Co zrobić????

(Xiao19) #2

system sie instaluje na czystej partycji na ktorej niema systemu stworz (wyczysc druga) i na niej zainstaluj system no chyba ze chesz zamiast XP miec win 2000 zostaje ci format /q szybkii moze byc partycji sytemowej xp i zainstalownaie wina od nowa

(Kam) #3

Ale nie dość, że Windowsa 2000 mam nieoryginalnego, to jeszcze niebuforowanego :-D. Windowsa XP Home mam oryginalnego i mogę sformatować i odrazu mi się instaluje sam. Nie wiem teraz jak zainstalować tego 2000 :?. Instaluje 2000, bo XP mnie wkurza!! Jest jeszcze jakaś szansa, żeby go zainstalować?? (2000)??

(Xiao19) #4

innej niema ,jak ty chces zainstalowac sytem win2000 na xp nieda rady musi byc czysta partycja bez sytemu i tyle

a propo wersjii to chyba niemusisz pisac skad ja masz hehe

a buforowanie mozesz sobie wpisac w autoexec.bat sluzy do tego plik smartdrv.exe mozna wpisac wielkosc np. 2048 czy 4096 lub wieksza

oczywiscie moiwe tu o dyskietce startowej na ktorej ten plik jest ewent. na dysku twardym tez mozesz to zrobic przeniesc system poleceniem

sys a: /c: utworzyc plik autoexec. bat i config.sys i wpisac odpowiednie

dane

(Kam) #5

O kurde, trochę skomplikowane :D. Ale gdzie jest ten autoexec.bat?? Albo smartdrv.exe?? A można pobrać z sieci taką dyskietkę startową?? Albo inaczej: chciałem sobie zainstalować Windows Mllenium z dyskietki startowe i nie wiedziałem jakie tam wpisać polecenie. Format :c próbowałem i inne i nie mogę trafić :). Co tam trzeba wpisać ??

(Xiao19) #6

hhiih masz juz takowa dyskietke startowa ,nieiwem czy jest wsieci zawse ja robie i chowam jak instalowalam system ale do win 2000 niemam

a propo formatowanie to najpierw wpisz fdisk zeby zobaczyc [partycje jakie masz bo wiesz ntsf niebedzie widzianna wiec trzeba zrobic ja fat32]

a do formatowania to jest polecenie

format c: [pelne]

format c: /q [szybkie, usuwa tylko dane]

format c: /s [przenosi system z dysku startowego na HDD]

chyba jasno to opisalam a c: to volumin dysku jest

(lazikar) #7

Od kiedy na naszym forum pomagamy zainstalować nielegalne systemy. :o

Kamienniki jak masz orginalnego XP to przy nim zostań. :smiley:

(Xiao19) #8

lazikar znow cytujesz hehhe pomagaj; a kolega ma wina jakiego ma nic to niezmieni; a ty mowis zmasz orginala :stuck_out_tongue:

powiedzmy , ze tego --Ale nie dość, że Windowsa 2000 mam nieoryginalnego, to jeszcze niebuforowanego--

tego niewidze i poprostu mala pomylka ma instalke ktora mu zostala hehe :wink:

(lazikar) #9

Wybacz ale nie rozumiem co do mnie pijesz. Składaj zdania po polsku. :evil:

A jak chcesz się przekonać czy mam orginala to zapraszam do Wejherowa. :!:

(Axeoth) #10

Mogłeś tego po prostu nie pisać. :shock: Nie będziemy czekać długo na zamknięcie tematu z powodu popierania piractwa. :slight_smile:

Jak wszystko, co wypisuje osoba, której nie będę pokazywał palcem. :smiley:

(pysiu) #11

I jeszcze się do tego przyznajesz oj nie ładnie :twisted: :twisted:

w takim razie temat zamykam