Jak zainstalować Win 7 Pro OEM na komuterze z Win 7 RC

Mam komputer na którym od początku był zainstalowany Win 7 RC 64-bitowy. Kupiłem wczoraj Win 7 Professional 64-bit OEM i teraz jak ja mam go zainstalować? Nie ma dołączonej żadnej instrukcji. Trzeba najpierw zrobić formata? Czy co?

Jak mam to dokładnie zrobić (formata)?

Jeśli ten zainstalowany Windows to też wersja professional, wystarczy zmienić klucz produktu.

Ten zainstalowany to Windows 7 RC Ultimate

Tego nie da się zrobić :expressionless: .

Nie jest zalecane uaktualnianie RC do wersji “sklepowej”, zalecane jest czyste postawienie systemu, wrzuć płytę do CD/DVD, ustaw w BIOS botownie z napędu, uruchomi się instalator, wybierz instalację niestandardową, sformatuj partycję systemową, i wskaż ją pod instalację systemu, reszta pójdzie z automatu, ważne dla Ciebie dane przekopiuj z systemowej na inną partycję przed rozpoczęciem stawiania systemu.

  1. Odpal regedit z prawami administratora

  2. Wejdź w HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

Zmień wartość EditionID na “Professional”, a ProductName na “Windows 7 Professional” (oczywiście bez cudzysłowów).

Zrestartuj system (być moze starczy przelogowanie się), odpal setup.exe z płyty windowsa i wybierz opcje uaktualnienia. Można ew. przekopiować całą płytę na dysk i stamtąd uruchomić setup.exe.

Za godzinę-dwie powinienieś mieć świeży system windows 7 pro ze wszystkimi programami i ustawieniami.

Niektóre sterowniki przestają działać ale starczy je zainstalować drugi raz.

Ja w ten sposób upgrejdowałem niezaktywowany windows 7 ultimate x64 do windows 7 pro x64 (do którego mam klucz).

WAŻNE: jeśli używasz daemon tools, odinstaluj go przed próbą uaktualniania, bo przestanie działać. Naprawa potem jest możliwa ale dość skomplikowana (zwykły uninstall itd. nie pomaga).

Jest metoda, ale nie jest zalecana i może powodować problemy:

  1. Skopiuj zawartość płyty instalacyjnej do jakiegokolwiek katalogu na innej partycji

  2. W folderze ze skopiowanymi plikami otwórz katalog “sources”

  3. Otwórz w Notatniku plik “cversion.ini”

  4. Zmień numer buildu w linijce “MinClient” na przydatny nam, czyli “7100”

  5. Nadpisz oryginalny plik

  6. Uruchom instalację z katalogu ze skopiowanymi plikami. Instalator powinien przepuścić upgrade, jeśli jednak tak się nie stanie wróć do pliku “cversion.ini” i zmień wartość “MinClient” na wartość mniejszą niż “7100”.

Dodam, że taka opcja nie jest wspierana przez MS i na takim “upgradowanym” systemie nie można liczyć na pomoc techniczną. Mogą też występować problemy. Możliwe jest też jednak, że wszystko będzie działać jak należy, więc moim zdaniem warto sprawdzić tę opcję.

PS. To działało przy upgradzie z 7000 na 7100. Nie gwarantuję, że zadziała z 7600.