Jak zainstalować Win XP w miejsce ME

Chce wyrzucić win Me z kompa mojego brata i zainstalować mu Winodws XP Home Edition. Nie mam płytki Windowsa Me (nie znam się i nie wiem czy jest ona potrzebna czy nie). Jak zainstalować Wina XP bez płytki z Millenium ??

Zulut , w takim bądź razie odpal płytkę z XP i podczas instalacji sformatuj partycję z Win Me.

sformatować partycje z me i na niej zainstalować xp

Wchodzisz w BIOS > advanced bios features > first boot deviace ustaw na cdrom > esc > save&exit setup. Potem wkładasz płyte z Win XP i odpalasz go przed uruchomieniem ME (pokaże się aby uruchomi z CD to naciśnij dowolny klawisz) i dalej postępujesz wg instrukcji na ekranie.

Wam dwóm (Olcia i mati75) to nie wiem o co wam chodziło :stuck_out_tongue: Wiem, ze do sformatowania me trzeba mieć dyskietke startową, a ten komputer wogle się nie uruchamia (jakiś wirus). Naszczęscie adam749 znakomicie mi wytłumaczył, jak zrobić to w prosty sposób :slight_smile:

Czyli jak włoże po ponownym uruchomieniu kompa płyte z Xp, to będzie ok ??

Tzn. mam być chłopakiem?? Skoro tak, to zmienię płeć :smiley:

zwalczyć go należy :slight_smile:

Przecież napisałam (dobra, napisałem) wyraźnie i jasno…

po co dystkietka. Była ona potrzebna w czasach systemów opartych na dosie. Bootujesz komputer z płyty xp i przy wyborze partycji do instalacji formatujesz partycje me i na niej instalujesz xp.

Czy ja mówiłem, że jesteś chłopakiem ?? :smiley:

Nie zwalcze tego wirusa, jeżeli windows mi się nie uruchamia

A jak mam dwie partycje C - na której jest windows, i jeszcze jakąś, na której są dane (wirus tez tam moze być) ??

Jak nie masz tam ważnych danych to tez ją sformatuj.

tak

Zulut ,

może.

Gdzie to sie ustawia ?? Czy jest tam opcja “sformatuj obie partycje” w instalatorze windows xp czy jak ??

Najlepiej to sformatuj systemową i zainstaluj Winde, a potem sformatuj drugą spod systemu lub spod konsoli odzyskiwania.

masz instrukcję : http://www.stronamini.pl/windows_xp/instalacjaxp.php

Jak to zrobić ?? Przepraszam, ale nie znam się na tym :frowning:

Instalujesz normalnie Windowsa ta jak napisałem wyżej i jak się wszystko zainstaluje to wchodzisz w Mój komputer > PPM na ten “stary” dysk > formatuj i już.

PS: PPM to prawy przycisk myszy.

Zulut , powoli… czego nie wiesz jak zrobić??

No a jak np. na tej partycji jest wirus, to on nie zdąży się “rozprzestrzenić” czy coś, zanim go sformatuję ?? Jestem prawie pewien, ze nie ma tam go, bo zaatakował przecież system i pewnie siedzi w folderze “windows”, ale pytam na wszelki wypadek :slight_smile:

Temat : viewtopic.php?t=272768