Jak zainstalowac windows 7, aby nie naruszyc xp?

Moglby mi ktos napisac jak zainstalowac Windowsa 7, aby zadne moje pliki sie nie skasowaly i zostal Windows xp?

Ewentualnie co zaznaczyc w instalacji, zeby wlasnie tak bylo.

Musiałbyś zmniejszyć partycję Windowsa XP i zainstalować na tej drógiej Windowsa 7

Aby to zrobić możesz skorzystać z programów takich jak EASEUS Partition Manager Home Edition

To wystarczy, ze przy instalacji wybiore, zeby sie instalowal na innej partycji i xp zostanie?

Ale na poczatku sie wybiera opcje Custom albo Upgrade, wiec ktora trzeba wybrac?

Dajesz na Custom, tam masz do wyboru gdzie ma być zainstalowany WIn7. Jeśli nie masz wolnej partycji, to bezpiecznie jest użyć do stworzenia takowej programu Paragon Partition Magic, wszystko tam można zrobić spod XPka.

1.na pulpit XP wrzuć plik iso

2.rozpakuj go na pulpit programem MagicIso

3.zainstaluj z pliku iso wirtualny napęd

4.instalacja Win 7 z poziomu XP bez płyty

5.po instalacji usunąć z XP wirtualny napęd,rozpakowany folder,

próba instalacji inaczej wywala albo błąd lub załącza 7 bez wyboru

:slight_smile:

Zainstaluj Sevena na drugiej partycji.Jeżeli będzie się uruchamiała 7-emka bez wyboru systemu to użyj programu EasyBCD(nie wiem tylko czy działa rówież na 7 sprawdzałem na Vista).

Mam pytanie. Kiedy włączam instalację systemu windows 7 mam dwie opcje instalacji do wyboru. Jak zainstalować windows 7, aby zachować windows xp i wszystkie zainstalowane programy? W instalatorze pisze, że windows 7 skasuje wszystkie programy.

Masz do wyboru: istalacja standardowa, oraz niestandardowa tak? - to wybierasz niestandardowa, po czym ukazuje ci się okno z obrazem partycji, wybierasz inną niż tą na której masz xp (jest podpisana) - pamiętaj, że partycja do win 7 powinna mieć min. 25GB miejsca :slight_smile: Jeżeli będziesz instalował dużo programów to proponuję powiększyć do 35-40GB :wink:

Pozdrawiam!

Najlepiej chyba będziesz jak puścisz instalkę Windowsa na wirtualnej maszynie.

http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox, … 13122.html

Jeśli nie dysponujesz wolną partycją, to najlepiej zainstaluj na wirtualnym dysku http://dawka.wordpress.com/2009/05/08/i … dysku-vhd/ - nie wirtualnej maszynie Lost World!