Jak zainstalować Windowsa 7?

nie robiłem tego od dawna . po prostu zepsul mi się dysk i jestem do tego zmuszony , odlaczylem wadliwy dysk , zostawiłem drugi który jest sprawny odpalam kompa wkladam plyte i nic , w ogole jej nie czyta , wszedlem do biosu ustawilem pierwsze urzadzenie bootujace CD ROM ale nadal nie czyta tej plyty , Jest napisane boot from cd czekam czekam a potem jakies info ze cos tam bla bla i przycisnij enter

i nic ; /

jak poradzic sobie z tym ??

napęd sprawny ?

Sprawdź czy inne plyty boot-uje np live linux, programy live

napisz dokładnie co się dzieje a nie cos tam bla bla nikt tutaj nie jest jasnowidzem :wink:

Tak napęd sprawny

komunikat jest taki

http://img713.imageshack.us/img713/3062/amdraid021.jpg

Nie mogąc odpalić instalatora windowsa wyłaczyłem PC , podpiąłem wadliwy dysk nadal mając ustawione CD ROM jako pierwsze urzadzenie bootujące , było napisane Boot from cd rom i po chwili bez problemu komputer się uruchomił

Witam

można zrobić też coś takiego z pendrive

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ … 415.0.html

Płyta nie jest bootująca. Nie wypaliłeś czasem obrazu windowsa jako plik? A może po prostu wypaliłeś zawartość płyty windows?W programie nagrywającym wypala się za pomocą opcji “Wypal obraz ISO”.

już rozwiązałem problem , windows oczywiscie orginalny , przywróciłem ustawienia fabryczne w biosie i poszło jakoś

Problem był pewnie spowodowany przez nieuwzględnianie napędu przez BIOS,opcje te nazywają się Boot Devices,jeśli tam był ustawiony tylko sam dysk twardy,to nie mogła ci się odpalić płyta,bo komputer w ogóle nie brał pod uwagę napędu,ta możliwość była wyłączona Disabled

Są to opcje First Boot Device,Second Boot Device

Pierwszy ustawiasz na np. Hard Disk.

Drugi na nazwę twojego napędu,jeśli na dysku twardym nie będzie systemu przeszuka drugi napęd,inaczej komputer nie bierze napędu pod uwagę i nie zbotuje ci płyty,nawet dobrze nagranej,samo boot from CD Rom może być za mało,trzeba ustawić wprost nazwę twojego napędu jeśli się da

oskar3216 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.