Jak zainstalować windowsa by nie uszkodzić linuksa

Mam zainstalowane Ubuntu.Skasowałem całą zawartość dysku i zainstalowałem go na całej przestrzeni.Co zrobić by doinstalować Windowsa,a nie uszkodzić linuksa.Chcę by linux był na 7gb, a Windows na reszcie dysku.Co zrobić by windows tak się zainstalował? :?

pewnie będziesz musiał wydzielić miejsce dla windowsa

a i robienie to w tej kolejności (najpierw linux potem windows ) jest złe dla początkujących bo głupi windows nadpisuje MBR i zniknie ci menu wyboru systemu…

Ja robiłem podobną rzecz (najpierw Ubuntu, potem Windows), ale na dwóch dyskach. Odłączałem jeden dysk w Biosie i instalowałem Windowsa na drugim. I wszystko chodziło i nic się nie sypało. Ale na jednym dysku to nie mam pojęcia.

Musisz najpierw jakimś programem do partycjonowania stworzyć Partycję dla Windows. Kiedyś rządził Partition Magic a teraz nie wiem co. :slight_smile: Program musi umożliwić stworzenie partycji bez utraty danych.

Potem jak wspomniani ponieważ Windows nadpisuje MBR (czyli Master Boot Record) musisz pomęczyć gruba aby znów móc odpalać Windows lub zainstalować inny Boot Manager. Polecam GAG. wykrywa chyba wszystko, można go fajnie skonfigurować i nie jest taki brzydki nawet. :wink:

Pozdrawiam

Mako :twisted: