Jak zainstalować windowsa xp bez dvd


(Amdzio1993) #1

Otóż mam laptopa w którym zepsuło mi się DVD, a z system się posypał i nie mogę włączyć windowsa więc takie sposoby jak ten http://matrax.net/forum/showthread.php?t=92438 nie będą działać i mam takie pytanie czy jest jakiś sposób abym zainstalował windowsa naprzykład przez pendriva? Co do dvd to nie jestem pewien ale płyta windowsa się nie botuje,w biosie zmieniałem żeby dvd było pierwsze, ale to nic nie dało więc podejrzewam, że dvd jest zepsute.Może mogę jakoś zainstalować poprzez podłączenie laptopa do komputera stacjonarnego,albo jakikolwiek inny sposób?


(Ctr) #2

http://www.frazpc.pl/b/200194


(Amdzio1993) #3

Nie rozumiem tego http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win ... pendrivea/ wg tego trzeba miec sprawnego windowsa(w moim przypadku na laptopie) aby zainstalowac jakis tam program na windowsie i potem dopiero wsadzamy pena z windowsem i w biosie zmieniamy zeby pen byl 1 i instalujemy.Ja takiej opcji nie mam bo moj windows jest popsuty nie mam do niego dostepu,cos sie popsuło i mam okienko wyboru tryb awaryjny,tryb awaryjny z obsluga sieci itp ale nic nie dziala po wybraniu laptop sie restartuje i jest to samo.


(Roman Atka) #4

Może twoja plyta z windowsem nie jest bootująca? Jest oryginalna?

Wejść w ustawienia BIOSu, w zakładkę Advanced BIOS Features

...i tam zmienić Boot Sequence tak, by wcześniej sprawdzał napęd CD (np. A, CDROM, C).

Lub w niektórych biosach First/Second/Third Boot Device,

gdzie np. First ustawiasz na Floppy / FDD (stacja dyskietek), Second - CDROM, a ostatni Third... na HDD / HDD-0.

Zapoznaj się także z tym tematem http://forum.dobreprogramy.pl/bootowanie-windowsa-t34284.html


(Momo6) #5

Przecież do stworzenia bootowalnego pendriva może użyć innego komputera. Np. tego z którego tu napisałeś.


(Amdzio1993) #6

mam orginalengo windowsa w biosie jest dvd jako 1 ustawione wiec raczej naped sie popsul,momo6 wielkie dzieki wlasnie nie wiedzialem czy musze to robic na tym zepsutym czy na innym :slight_smile:

-- Dodane 13.07.2009 (Pn) 16:32 --

Proszę o pomoc nagralem juz windowsa na pendriva i teraz tylko pytanie jak zrobic zeby sie botowal zrobilem to jednym programem wg tego poradnika http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win ... pendrivea/ teraz pytanie tylko jak zrobic zeby sie botowalo bo kurcze sie nie botuje w biosie mam tylko takie : removable devices,hard drive,cd rom drive i network boot.ktore mam ustawic jako 1?