Jak zainstalować Windowsa?

(Lukasgts) #1

Mam do was pytanie. Podczas instalacji Windowsa nie pokazuje mi się okno gdzie mogę sformatować dysk C. Następnie system instaluje mi się na dysku D lub E. Dlaczego tak się dzieję i nie mogę sformatować dysku C i tam zainstalować oprogramowania? Mój Windows to XP Home Edition SP1. Za pomoc z góry dziękuję. :smiley:

(Mroczny30) #2

czy partycja c: to nie przypadkiem recovery??

(Zbych ) #3

Bo zapewne instalujesz windowsa spod zainstalowanego systemu , wejść do biosu , ustawić botowanie z cd/dvd, zapisać zmiany w biosie, zrestartowoć kompa , włozyć płyte z systemem do napędu i zrestartować kompa , dokładnie patrzeć w ekran i postępować zgodnie z zaleceniami instalatora.

(Kolmar) #4

A niby po co chcesz usunąć (formatować) partycję na której masz obraz recovery windy ? Tworzyłeś już dysk CD recovery z zawartością tej partycjji ?

(Lukasgts) #5

Bo to jest tak. Wkładam płytkę do napędu w czasie rozruchu komputera. I powinno po chwili pojawić się okienko jaki dysk chcę sformatować by zainstalować od nowa Windowsa. U mnie tego okienka nie ma i system od razu instaluje się na innej partycji i po tej instalacji mam dwa Windowsy. Jeden na C a drugi na D. Może to wina płytki(orginał) , ale raczej nie bo informatyk instalował mi dwa razy z niej windowsa na moim komputerze. Jeżeli wiecie o co chodzi to prosił bym o pomoc jak go zainstalować na dysku C.

(Mroczny30) #6

Ile masz partycji??

(Krzysiekwyszynski) #7

Powitać polecam ci program Gparted 0.3.4-6 ta wersja jest starsza i bardzodobrze działa z nowszymi wersjami są problemy dwa razy enter i gotowe i masz odpalony program, co do twojego wina mam tak samo ze swoim jak masz dwie partycje to sie zainstaluje na pierwszej na drugiej o za trzecim razem bendziesz miał do wyboru co chcesz zrobic z miejcem na twardym dysku

(Lukasgts) #8

Mam 3 partycje i zawsze jak instaluje Windowsa to nie chce się zainstalować na C tylko kopiuje i instaluje pliki na innym dysku.

(Mroczny30) #9

a jakie systemy plików masz na dyskach??

(Lukasgts) #10

Są to pliki NTFS. Jak wiesz jak to zrobić by płytka formatowała mi dysk C i instalowała się na nim to prosiłbym o pomoc o ile można? Z góry dziękuję

(Mroczny30) #11

mogłabyś sformatować wszystkie dyski przez zewnętrzny program i późnij spróbować zainstalować winde

(Nizborskipawel) #12

spróbuj zewnetrznym programem do zarzadzania partycjami ja uzywałem RANISH PARTITION MANAGER i dało rade