Jak zainstalować XP na Vista?

Witam!

Chcę zainstalować na swoim komputerze Windows XP, lecz nie wiem jak to zrobić…

Może powiem jak próbowałem zainstalować. Włożyłem płytę z Windowsem i uruchomiłem ponownie komputer.

Wszedłem w biosa, ustawiłem “first boot device” na CDROM, zapisałem zmiany i komputer uruchomił się ponownie.

Miałem nadzieję, że zacznie się instalacja, ale system się załadował jak zwykle

W jaki inny sposób mogę zainstalować Windows XP???

Bardzo was proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam!

powinno podczas ponownego uruchomienia pokazać się na dole coś w stylu Naciśnij dowolny klawisz…

naciskasz i normalnie powinno botoować nośnik, albo z poziomu Visty zainstaluj system XP wsadzasz do napędu uruchamiasz i instalujesz.

Na Viście nie moge zainstalować XP -.-

Jak wkładam płytkę i wybieram setup to napis “Zainstaluj System Windows” jest na szaro, czyli nie mogę wybrać tej opcji.

Ma ktoś może inne propozycję???

Może istnieje jakiś programik lub coś w tym rodzaju, dzięki któremu bym mógł zainstalować tego winka…

Z góry dziękuję za pomoc.

włóż płyte ustaw bootowanie z dvd/cd i zainstaluj

Gdzieś pewnie pojawia się klawiszologia przy uruchamianiu komputera (jaki klawisz nacisnąc, aby zmienić sekwencję bootowania). Jest to np. Esc, albo F10.

Włącz botowanie z płytki,i jeśli nie rozpocznie się instalacja sama to podczas uruchamiania komputera (nie wiem w którym momencie dokładnie,osobiści wciskam cały czas) wciśnij F11,ale to też zależny chyba od płyty głównej,ale zazwyczaj jest to F11

Pozdrawiam. :slight_smile:

OT kosmos.JNJN