Jak zainstalowaćz porysowanej płyty?

(Dudas bad boy) #1

Siema mam taki problem że mam płytke z gierką lecz porysowaną i nie może sie zainstalować bo wyskakuje błąd że nie mozna skopiować danego pliku. I teraz moje pytanie jak moge zainstalować tą gierke? I jakies płyny do regenracji pły odpadają. Jeśli znacie jakieś programy to napiszcie jakie prosze. Aha próbowałem zrobić obraz alcoholem ale wyskakuja błędy przy instalacji.

(Akira3179082) #2

Sprubuj najpierw przetrzeć płytke bawełnianą szmatką trąc na około (jak wskazówki zegara lub na odwrót) jeśli to nie pomoże, możesz pobrać kopie zapasową z sieci p2p

(Adarek) #3

Tylko nie na około!!

Można dostać specyjalny sierodek do czyszczenia/polerowania . Ale to tylko na drobne rysy.

Można też sie pobawić w skopiowanie płyty z minimalną prędkością . Albo specyjalnym programem do odzysku.

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1t=94

(Mayster X) #4

Może spróbuj Bad CD Repair Pro

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78136

(PaPuX) #5

To i tak nic nie pomoże błędy CRC są nie do odzyskania.

Ewentualnie możesz sprubować na różnych CD-romach, niektóre radzą sobie bardziej z błędami niż inne.

Płyt nie czysci się na okragło! !!

(Adarek) #6

Apropo - Bad CD Repair Pro

Co to za toolbar do przeglądarki. ??

Kto wie??

W Smerfach powinieneś występować .

:mrgreen:

Jak CD- rom odczyta to tym bardziej sie da skopiować. A nawet obraz dysku zrobić.

:smiley:

(Dudas bad boy) #7

No i dupa nie chce na zadnym programie zaskoczyć;\ a czy legalne bedzie jezeli zassam z p2p?

(Adarek) #8

Nie. Masz prawo zrobić sobie kopię ale tylko z tego za co zapłaciłeś .Czyli z płyty.

Znień wiesz co ....... Zanim wiesz co... :smiley:

Ps.

Tak szybko sie z tym uporałeś ?? Prawidłowy odczyt płyty za pomocą programu do odzysku trwać może nawet cały dzień . Trzreba ustawić ile razy

ma być powtarzane odczytywanie i minimalna prędkość.

No ale czasami to i tak nic nie da.

(Micromac) #9

Spróbuj tym narzędziem CDCheck, ewentualnie tym CD/DVD Data Recovery. Jeżeli nie będzie mozna odzyskać tzn, ze nie bedzie mozliwosci ich skopiowania.

(Akira3179082) #10

Legalnie masz prawo pobrać kopier zapasową płyty, która Ci sie zniszczyła.

(Adarek) #11

Nie !!

W sieci p2p umieszczanie prawnie chronionych gier, programów , itp jest nie zgodne z prawem .

Jesli pobierze będzie posiadaczem nielegalnej kopii. Kopię może sobie zrobić z legalnie pozyskanego nośnika .

Czy to tak trudno zrozumieć ??