Jak zaistalować wtyczkę WMP 11 w Firefoksie?


(przemox) #1

Wiem, że problem poruszany jest często, ale mimo iż przeryłem pół internetu, o krok nie zbliżyłem się do rozwiązania problemu. Używam FF 5.0 beta 5, ale to nie ma chyba znaczenia, gdyż na wcześniejszych wersjach też miałem ten problem. Na niektórych stronach - np. Onetu - pokazuje konieczność zainstalowania Windows Media Player 11 - automatycznie nie jest to możliwe, w grę wchodzi jedynie instalacja ręczna. Nie przynosi to jakiegokolwiek efektu! Gdy wejdzie się na stronę Microsoftu, przy wtyczce Windows Media Player Firefox Plugin (2007 rok!) dodana jest uwaga, że pracuje z XP SP2, tymczasem mam oczywiście SP3. Czy tu jest pies pogrzebany? Proszę o radę, jak z tego wybrnąć.


(system) #2

http://www.interoperabilitybridges.com/ ... n-download


(przemox) #3

Przecież dokładnie o tym pisałem - kończy się na SP2.


(system) #4

Żeby ją zainstalować musisz mieć min. Sp2, na SP3 działa prawidłowo.


(przemox) #5

Z całym szacunkiem - w pierwszym poście napisałem, że mam SP3. Gdyby wtyczka działała u mnie prawidłowo, w ogóle nie byłoby tej dyskusji...


(deFco247) #6

Można też w sumie obejść instalację i najzwyczajniej wypakować plik NPMSWMP.dll z instalatora i wrzucić do folderu z Windows Media Playerem.

W tym celu wejdź za pomocą 7-Zip w instalator (PPM na plik -> 7-Zip -> Otwórz archiwum), a w nim w plik ffplugin.msi zaznaczając go i wciskając kombinację klawiszy Ctrl+Page Down. Wypakuj plik NPMSWMPdll , zmień mu nazwę na NPMSWMP.dll i przenieś do folderu z WMP.

Po restarcie przeglądarki plugin powinien być widoczny wśród dodatków.


(Vanshei) #7

Automatyczna instalacja chyba nigdy nie działa, przynajmniej mi :stuck_out_tongue:

Instalujesz przy wyłączonym Firefoxie ? Sprawdź czy po wyłączeniu FF jego proces nie zostaje aktywny w menadżerze zadań.

Być może nadal jest aktywny i blokuje instalacje.

Po instalacji sprawdź czy wtyczka się poprawnie zainstalowała.


(przemox) #8

Dziękuję bardzo. Zrobiłem krok po kroku jak napisałeś i wygląda na to, że wreszcie jest OK!