Jak zakodować film w XVID na 4:3?

Mam problem, bo nagrałem sobie wyścig F1, ale zajmuje on prawie 7GB i musze coś z tym zrobić

Plik jest nagrany w MPEG-2, w rozdzielczości 720x576, kiedy odtwarzam ten plik to jest OK, ale kiedy przekoduje go na XVID i puszcze na fullscreen to rozdzielczość nie dopasowuje się do monitora (widać czarne paski po lewej i prawej stronie), mimo że też ma napisane we właściwościach 720x576, tyle że w oryginalnym pliku mam jeszcze w nawiasie 4:3, a w tym przekonwertowanym tego nie ma i chyba dlatego zamiast pełnego ekranu brakuje troche miejsca w szerokości.

Moge właściwie zmienić rozdziałke na 768x576, ale to prawie 2-krotnie wydłuża czas konwersji, mimo że w oryginale mimo mniejszej szerokości jest dobrze. Nawet kiedy ustawie w kodeku żeby było 4:3 to i tak nie działa, ale jest tam adnotacja, że w plikach AVI itp. odtwarzacze ignorują to ustawienie i chyba tak sie właśnie dzieje.

Koduje za pomocą virtualduba, i nawet jak koduje na coś innego niż XVID to i tak jest źle.

Czy jest jakieś inne wyjście, czy tylko zmiana rozdziałki wchodzi w gre?

Poczytaj sobie ten temat. Program"SUPER" ma sporo ustawień. Może w nim Ci się uda.