Jak zaktualizować BIOS karty graficznej?

Mam kartę Gigabyte ATI Radeon 9600Pro. Chciałem zaktualizować jej BIOS, znalazłem plik ale pisze że trzeba DOS i dyskietkę. Problem w tym, że mam Vistę i nie mam stacji dyskietek. Czy jest inny sposób na jego zaktualizowanie?

tak możesz tego dokonać za pomocą botującej się płyty win 98/me :wink: oraz drugiej na której będą pliki do flaszowania. uruchamiasz z płytki dos, zmieniasz płytę flaszujesz i restart.

Niestety nie mam płyty Windowsa 98 lub ME tylko XP i Visty. A może jest jakiś program który uruchamia się w Windowsie i przez niego aktualizuje się BIOS karty graficznej?

Mój komputer > PPM na dysk C np > Formatuj > “Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS”

Później wklejasz bios i odpowiedni program na dyskiete i odpalasz odpowiednimi komendami z konsoli po restarcie windy

@Błażej

On nie ma stacji dyskietek.

A wracając do tematu to na stronie gigabyte’a jest szczegółowy opis jak sflashować bios Twojej karty.

oto obrazy boot disków,

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

wystarczy stworzyć w nero bootującą się kompilację a w niej pliki do flasha + wskazać by sekcją rozruchową stanowił obraz jeden z powyższego linku i już można flashować. Do roboty !!

technik_elektro

Dzięki, udało się.