Jak zaktualizowac BIOS?


(Krzysiu9922) #1

Witam.

Chce zaktualizować BIOS. Pobrałem z strony ASUSa najnowsza wersje Biosu i teraz nie mogę znaleźć dobrego programu którym mógł bym tego dokonać.

Moja Płyta główna to ASUS P5KC

Za pomoc z góry dziękuje.


(goomish) #2

Wróć na stronę z której pobrałeś nowy BIOS i poszukaj instrukcji jak to zrobić. Musi gdzieś tam być. W dawnych czasach plik BIOSu (razem ze specjalnym programikiem flash-ującym) trzeba było skopiować na bootowalną dyskietkę i z niej uruchomić komputer. Ale dzisiaj komputery ze stacją dyskietek są na wymarciu a za to coraz popularniejsze są programy producenta BIOSU lub płyty głównej działające z poziomu Windows.


(Cedar) #3

Podaj sensowny powód potrzeby aktualizacji biosu w Twoim przypadku. Przy nieumiejętnym postępowaniu i zbiegu różnych okoliczności (np. wyłączenie prądu w czasie aktualizacji) możesz "uwalić" komputer. Nie musisz - nie rób tego.


(Pawko86) #4

ściągnij ASUS WinFlash i postępuj z godnie z instrukcja.


(Krzysiu9922) #5

A wiec tak, sprzedający chłodzenia na CPU poradził mi zaktualizować BIOS, ponieważ stara wersja BIOSu możne być przyczyna niepoprawnie działającego wentylatora na chłodzeniu CPU.


(Dritone) #6

pawko_86: zgadujesz czy sprawdziłeś?! :wink:

krzysiu9922, do twojej płyty producent zaleca akurat narzędzie AFUDOS, a poza wspomnianym WinFlashem ma chyba jeszcze z 5 innych... Tutaj znajdziesz info jak to zrobić http://support.asus.com/technicaldocume ... uage=pl-pl, ale jak słusznie zauważył cedar, naprawdę potrzebujesz tej aktualizacji...?

-- Dodane 12.03.2010 (Pt) 15:47 --

Update: krzysiu9922, to na pewno nie ma racji (sprzedawca), bo biosy dla twojej płyty zawsze wprowadzały tylko jedną nowość - wsparcie dla nowych modeli CPU Intela. Swoją drogą z podobną brednią się jeszcze nie spotkałem :wink:


(Krzysiu9922) #7

Jak widać, dobrą rzeczą jest przed zrobieniem czegoś na czym nie ma się zbyt wielkiego pojęcia uzyskać porady od takich Forumowiczów jak Wy.

Anathema dzięki ci za pomoc i wszystkim innym którzy się pofatygowali :wink:


(Dritone) #8

Czasami jesteśmy tylko nieco nerwowi :smiley:

Proszę bardzo :slight_smile: