Jak zaktualizować Javę?

Witam

parę miesięcy temu zainstalowałem Jave 6 update6 zDP. Działa ok. (ludzik skacze ). Ale jest już wersja 6 update7,

nie mogę zaktualizować ani ze strony javy, ani przez panel sterowania.

Rozpoczyna się instalacja i…instalejszon łoz not komplit :wink:

brak numeru błędu. Co należy zrobić w tym przypadku.

pozdr.

Skasuj stara wersje np. przez program Total Uninstall 4 by skasowac wszystkie rejestry i pobierz dopiero aktualna wersje.

pobierz nowa wersje ze strony javy

no i problem, nie mogę odinstalować javy, brak dostępu do instalatora windows, próbowałem przez

dodaj usuń oraz ccleaner #-o

muszę jeszcze raz zaznaczyć, że wersję 6 update6 pobrałem z vortalu DP, a nie ze srtony javy

Możesz to wyjaśnić ? Najlepiej ze szczegółami.

W takim razie masz problem z instalatorem Windows. Nie usuwałeś czasem jakichś plików z systemu? Instaltor Windows podczas instalacji oprogramowania wrzuca całą instalkę (w przypadku Javy) gdzieś do folderu Dane aplikacji.

Spróbuj zainstalować jeszcze raz update6 a potem odinstalować. Jeżeli nie zadziała to musisz poszukać w internecie coś takiego Microsoft Installer Clean Up (oryginalny, darmowy program od MS) i tam usunąć wpisy po Javie. Wówczas może pójdzie :slight_smile:

http://img.wklej.org/images/695651284inst.JPG

cos chyba przypadkiem usuneles albo wylaczyles usluge instalator systemu windows sprawdz wez:)

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 14:37 został dopisany post przez daniel241190

a wogole to sprawdz czy nie brakuje jakis komponentow w windows jest tam jakis program microsoft

i jeszcze dodatkowe informacje o których “zapomniałem”

chyba za pierwszą próbą instalacji wyskoczył błąd zdaje się 1101(numeru nie jestem pewien)

który to kazał uruchom-> msiexec.exe/unregister (tą komendę mam tam jeczcze i jestem jej pewny)

wykonałem, zrestartowałem przeglądarkę i tak to wygląda

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 14:48 został dopisany post przez Le_mar

znalazłem coś takiego, proszę o opinię

http://consumerdocs.installshield.com/s … &sliceId=1

i po wszystkim , uruchomilem instalator windows i aktualizacja poszła ok.

For Windows NT, 2000 XP Users:

Unregister and Register Windows Installer Service.

Go to Start -> Run.

Type msiexec.exe /unregister

Click OK

Go to Start -> Run.

Type msiexec.exe /regserver

Click OK

Run the Java installation again.

pozdr.

No jeżeli zrobiłeś to:

msiexec.exe /unregister

to musisz też zrobić to:

msiexec.exe /regserver