Jak zalogować się na administratora

kupiłem kompa z zainstalowanym windowsem XP home. Po odpaleniu pokazują mi się trzy konta i mogę się zalogować tylko na (gość) reszte kont jest zablokowane kodem którego nie znam. Po zalogowaniu na gość chcem zainstalować sobie parę programów i nie moge bo nie posiadam uprawnień administratora. Czy jest na to jakiś sposób albo wygenerowanie tych kodów.

Jest taka płytka bootowalna, za pomocą której można się włamać do xp i usunąć lub zmienić hasła na kontach/koncie.

Plik z obrazem tej płytki był zamieszczony w PC Formacie i mam go, ma kilka MB (chyba 3 z hakiem).

Mogę ci przesłać ten obraz jak będę wiedział dokąd. Poświęcę się już nawet i zeskanuję z PC Formata

artykuł z opisem jak to zrobić.

Przy włączaniu komputera naciśnij i przytrzymaj F8 (przed ładowaniem Windowsa), a następnie wybierz z listy tryb awaryjny. Pojawi ci się lista użytkowników, gdzie będzie jeszcze jeden użytkownik - Administrator. Jeśli uda ci się na niego zalogować do włącz start - uruchom, wpisz “control userpasswords2”, a następnie z listy użytkowników wybierz jedno z kont zablokowanych hasłem i kliknij na dole przycisk “Resetuj hasło”, podobnie możesz postąpić z drugim kontem. Jeśli jednak nie zalogujesz się na administratora, gdyż też będzie zabezpieczone hasłem to raczej nic nie zrobisz. Wtedy albo musisz zrobić format dysku albo skontaktować się z osobą, od której kupowałeś kompa i spytać się o hasła. :slight_smile:

Dzięki SZYNA21 udało mi sie zalogować na administratora w trybie awaryjnym i zrobiłem z gościa administratora

Idź do sklepu i niech Ci powiedzą dlaczego nie możesz się logować na tamte konta, przecież zapłaciłeś za to.

A żeby zalogować się na admina wciśnij Ctr+Alt+Delete