Jak załozyć bezprzewodową sięc na 2 komputery


(Mr Hektor) #1

Mam w domu 1 komputer PC i 1 laptop. Na PC mam podłączony internet stacjonarny. Na laptopie nie mam i właśnie chce zrobić, żeby na laptopie mieć internet i móc wymieniać się danymi w obie strony w sposób bezprzewodowy. Domyślam się, że muszę kupić jakiś router (bo karty sieciowe już były). I czy oprócz routera muszę dokupić jeszcze coś, żeby mieć w domu bezprzewodową sieć, internet na 2 komputerach i od czasu do czasu pograć z bratem na lanie? Proszę też o jakieś propozycje routerów bo nigdy nie miałem 2 komputerów i w temacie sieci zbyt dobrze poinformowany niestety nie jestem.


(Cyba91) #2

Jaki masz internet na stacjonarnym, i czy laptop ma wbudowane wifi?


(skandyn) #3

Polecam ruter D-Link. Jeśli notebook nie ma karty wi-fi to musisz dokupic adapter USB WI-FI.

Pozdrawiam.


(Maciej654) #4

Podaj czy masz kartę wi-fi w laptopie i ile chcesz przeznaczyć na sprzęt?


(Mr Hektor) #5

Internet na PC 2mb/s, a laptot posiada karte wi-fi. Czyli tylko router muszę kupić i mam LAN w domu? Na router do 200 zl moge przeznaczyć.


(skandyn) #6

Tak, tylko ruter.

http://www.allegro.pl/item1056523009_ru ... _wawa.html

Pozdrawiam.


(Cyba91) #7

Jak można router w ciemno polecać? Niech autor poda jakiego ma dostawcę internetu. Neostrada, vectra itp.


(Mr Hektor) #8

Ja mam Telewizja Kablowa Koszalin. Tylko na moim regionie chyba ten dostawca świadczy usługę - pomorzu.


(Cyba91) #9

Zakończone takim wtykiem do kompa http://img.tomshardware.com/us/2005/11/ ... cables.jpg ? i białym kablem z miedzianym drucikiem w środku, który jest podłączony do modemu? Chcę się tylko upewnić.


(Mr Hektor) #10

Do komputera mam przez USB podłączony. A do gniazdka jakiś inny, okrągły.

A i czy jak mam Windows 7 na laptopie i Windows XP na PC to nie będzie problemów z założeniem sieci?

I jeszcze 1 pytanie, czy potrzebuje routera czy acces pointa?

Na PC mam z tego internet:

modem.jpg


(Cyba91) #11

Ja też mam ten modem :smiley: heh... musisz mieć w pudełku od niego kabel rj-45, drugi dostaniesz z routerem. Już Ci mówię jaki router kupiłem:

http://www.allegro.pl/item1086310711_tp ... iesgw.html , dostawa w 2 dni, konfiguracja routera 2min. Droższego nie potrzeba, to bardzo dobry i najczęściej kupowany router na allegro. Jak czegoś nie wiesz to pytaj. A internet masz pewnie z multimedii.


(Mr Hektor) #12

Oj nie wiem czy będę miał w pudełku ten przewód rj-45, bo chyba nawet pudełka już nie mam. Niezbędny on jest? I czy w PC muszę mieć bezprzewodową kartę sieciową, czy wystarczy jak tylko w laptopie będę miał Wi Fi? PC będę miał w 1 pokoju a laptopa w drugim za ścianą, nie będzie to przerywać sygnału? I czy ping w graniu przez WLAN będzie wysoki? A internet mam z kablówki, prędkość na speedtescie 2Mbps.


(Cyba91) #13

Musisz mieć kabel rj-45 ponieważ musisz połączyć modem z routerem, a drugi kabel rj-45, który dostaniesz wraz z routerem, podłączasz do routera i do komputera stacjonarnego. USB kabel się na nic nie przyda. Nie musisz mieć w pc bezprzewodowej, wystarczy ta zintegrowana karta sieciowa, którą już masz,do niej właśnie podpinasz kabel rj-45. Wystarczy że w laptopie masz bezprzewodową z wifi. Nie będzie przerywać, ja mam zasięg w całym domu na 5 kresek, czyli max. Sprawdzałem i mam nawet w piwnicy zasięg na 3 kreskach :wink: Ping będzie taki jaki masz teraz, może ciut lepszy.

http://www.allegro.pl/item1072518922_ka ... w_24h.html , tanie to jak barszcz.


(Kpc21) #14

Jeśli tego przewodu nie masz, to zawsze można go dokupić w sklepie elektrycznym lub komputerowym, nawet na metry.

Do routera komputery można podłączać bezprzewodowo i za pomocą kabla (skrętka kat. 5, powiesz w sklepie że do sieci komputerowej to będą wiedzieć). Jeśli podłączasz za pomocą kabla, muszą mieć przewodową kartę sieciową (zazwyczaj jest wbudowana w płytę główną), a jeśli chcesz podłączyć bezprzewodowo - potrzebujesz karty bezprzewodowej (w laptopach zwykle wbudowana, do komp. stacjonarnego zwykle trzeba dokupić na PCI albo USB).

Jedna ściana nie powinna sprawiać żadnego problemu. Jeszcze zależy z jakiego materiału ona jest, bo jednak między gipskartonem a żelbetonem jest pewna różnica.


(Cyba91) #15

Spóźniłeś się Dziku o 2min :smiley:


(Mr Hektor) #16

A to ma być prosty czy krosowany?


(Cyba91) #17

Prosty.


(Mr Hektor) #18

OK to już wszystko wiem dzięki.