Jak założyć na to router Wi-Fi?

Zwracam się z problemem mojej dziewczyny, bo sam nie wiem za bardzo co wymyśleć :wink:

Otóż:

Zmieniła ona usługodawcę internetu z Neo na Multimedia.

Modem który dostała wygląda tak: motorola cable modem sbv5121e.

Internet doprowadzany jest w wejście “4”, jak się nie mylę to wtyczką bnc, do tego chyba podłączona linia telefoniczna na “1”, choć nie wiem po co (może i to nie linia TP, bo nie wiem), no i do komputera sieciowym “2”.

Moje pytanie teraz: Jaki router kupić i jak to podłączyć, żeby internet był i w komputerze PC jak i bezprzewodowo w laptopie?

mam ten modem, tylko że trochę starszy model, który prawie się od tego nie rożni. w wielkim skrócie - podłączasz router przez kabel eternet, konfigurujesz go w pięć minut i działa. nie wiem jak w multimedii ale ja musialem jeszcze włączyć w routerze klonowanie mac…

router polecam tp-link wr340gd - na allegro chodzi po kolo 95zl z wysyłką… jak dla mnie idealny do takiej malej sieci domowej… polecam :slight_smile:

klonowanie mac to cos skomplikowanego ?

a do PC wtedy jak ?

bardzo… konfiguracja tego wymaga godzin dłubania… mi to zajęło 3 godziny…

mluntitled33.jpg

a do pc potem przez wi-fi lub kolejny kabel ethernet biegnący z router do kompa (w zestawie z routerem jest koło1,5m)

aha, a jakies instrukcje do tego są?

z tego co piszesz, no to chyba się skuszę na ten router :wink:

jakie instrukcje do czego? w zestawie z routerem jest jakaś biedna instrukcja… ja skorzystałem z tej która podesłał mi sprzedawca na maila ( http://cid-8e45a7d434e83811.skydrive.li … 42-340.pdf ) z nią w 5 min wszystko poszło :slight_smile:

aha i chyba mnie nie zrozumiałeś co do klonowania mac - żartowałem sobie - to są 4 kliknięcia i już xD

w multimedi nie jest potrzebne klonowanie mac (to nic trudnego) wystarczy zresetować modem (wtyczka od zasilania)by podpiąć inny komputer, router standardowy (bez modemu adsl) z wejsciem na WAN - RJ45 zobacz na allegro dokładnie takie jakie mają np dla UPC

ok, ok :smiley:

dzieki Panowie :wink: