Jak założyć sieć?


(Lukemit) #1

Witam.Posiadam neostradę tp i chciałem stworzyć sieć z kolegą, który mieszka w bloku dwa piętra wyżej.Jeśli chodzi o jakiekolwiek przewody po elewacji to zupełnie odpada bo nie będę miał na pewno na to zgody i dlatego też chciałem sie dowiedzieć jak można to rozwiązać za pomocą routera.Czy jest taka możliwość żebym dał antenę na parapet a kolega jakiś "odbiornik" na swój parapet i żeby w ten sposób działała sieć?Proszę o porady.


(Chok) #2

Jest taka możliwość! Poczytaj sobie o sieciach bezprzewodowych. Jednak będzie to wymagało większego nakładu finansowego niż w przypadku sieci przewodowej.

Musisz do tego wiedzieć że udostępnianie połączenia internetowego w przypadku neostrady jest niezgodne z regulaminem TP S.A! !!


(dean999) #3

Raczej nic sie niezmieniło i dalej tak jest więc będzie raczej trudno no ale sam poczytaj


(Kamil Kluz) #4

http://www.pcworld.pl/archiwum/numer_1226.html :szukaj:


(Lukemit) #5

nakład finansowy ale jaki?Bo nie orientuje się za bardzo a ostatecznie chcielibyśmy to zrobić najtaniej.Co trzeba by było kupić? Jeśli chodzi o legalność to chyba to jest oczywiste że to jest nielegalne.Ale co w tym kraju jest legalne...


(Ferdek31) #6

nakład finasowy taki, że musisz kupić router z AP z dołączaną anteną+ dwie anteny z kablem i złączkami skierowane w pionie+karta radiowa u kolegi, no i widzialność optyczna obu anten, na standardowej antenie nie pójdzie to na pewno, chyba, że router umieściśż na parapecie i w orientacji pionowej. Koszt; oby się w 500-600 zł zamknęło.


(_KaPeR_) #7

Po pierwsze to rozdzielenie jest legalne bo ja mam założoną sieć osiedlową !!

A jak chcesz rozwiązania to radze ci:

1.http://allegro.pl/item179987578_dlink_d ... fv_ss.html

2.http://allegro.pl/item177302602_karta_w ... tena_.html

Dla ciebie 1

Dla kumpla 2


(Maciejboss) #8

no jak bys puścił kabel po tynku to raczej nielegalne bez zgody spółdzielni czy zarządców,a ty chcesz tylko zrobić sieć czyli bezprzewodowo masz prawo przeciez tylko nalezalo by sie zaszyfrowować w tej sieci żeby nikt inni się nie podłaczyl


(Lukemit) #9

dzięki za porady.Będe cośkombinowal.:smiley:


(fiesta) #10

Radzę poczytać regulamin NEO dla użytkowników indywidualnych, zanim kolejny raz napiszesz taką bzdurę :!:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... elanie+neo