Jak zamknąć DHCP w D-Link Dl-524

Czy jeśli tak mam ustawione jak na załączonym obrazku to nikt więcej nie podłączy się pod moje WiFi??

zrzutk.th.jpg

włącz filtrowanie mac

Advenced>Filter> zaznaczasz na górze MAC Filters

poza tym jeśli masz hasło w wpa to nikt tak szybko się do sieci nie dostanie

Zaznaczam i co??

zaznaczasz i … czytasz

ustawiasz kompy po mac adresach, które mają dostęp do sieci lub są go pozbawione

czyli jak wklepie te które maja dostęp to inne się z routerem nie połączą tak?

to znaczy połączyć się połączą, ale będzie to wyglądało tak:

podepną się do sieci podając hasło, router je zaakceptuje i na kompie pokaże się pobieranie adresu ip… i na tym się zakończy, bo router nie przydzieli adresu…

jednak ja uważam że jest to zbędna rzecz, jeśli zastosujesz zabezpieczenie wpa (lub wpa2 - jeszcze lepsze), to masz i tak małe szanse, że do sieci podepnie się ktoś kto nie zna hasła, a już napewno nie dzieciak neo - bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.

no chyba że masz obawę, że twoi sąsiedzi to “nieźli hakerzy” :wink:

poza tym, gdy odwiedzi Cie ktoś znajomy z kompem - to zawsze, będziesz musiał dodawać regułę.

Ustaw WPA2 i daruj sobie inne zabezpieczenia bo to utrudnianie sobie życia jak potencjalnemu włamywaczowi, wszystko oprócz WPA i wyżej da się ominąć, niekiedy dużo szybciej jak administrator sieci to zabezpieczenie zakładał.

Jak ktoś ma pisać, że WPA idzie złamać to niech sobie daruje, bo wiem o tęczowych tablicach ale prawdopodobieństwo, że by miał ich chociaż 500GB jest znikome.

Ustaw sobie SSID dajmy 1p3pqf i bye bye z tęczowymi tablicami.