Jak zamontować wentylator?

(me@djohnsc) #1

Witam, kupiłem sobie dwa wentylatory Xthermal BTF 80 mm PRO, Tylko nie mam pojęcia jak je podłączyć ?? :o

Pierwszy raz będę montował wentylator w obudowie więc proszę Was o pomoc.

Otóż są dwie różne końcówki wychodzące z wentylatora, jeden większy (który z tego co przymierzałem i z tego co czytałem wsadza się do wentylatora) i jeden mniejszy, który chyba wsadza się do płyty głównej (mam Gigabyte GA-945P-S3 I945P S775) ale nie wiem gdzie :shock: Nie mam na prawdę zielonego pojęcia :frowning: Tak w ogóle, po co jest ta mniejsza wtyczka, czy to służy do regulacji obrotów ?? Jeżeli tak, to czy jest to bardzo potrzebne, czy wystarczy że podłączę tylko do zasilacza.

Acha, w zestawie mam Komplet silikonowych kołków montażowych, jak mam za pomocą tego zamontować wentylator do obudowy ??

Proszę o odpowiedzi i dziękuję.

Pozdrawiam

(Neon1992) #2

Można śmiało podłączyć bezpośrednio pod MOLEX do zasilacza nic się nie stanie. A jeżeli chcesz podłączyć pod tą małą wtyczkę to weź instrukcje od płyty głównej i znajdź w niej stronę na której jest płyta główna i tam na tym rysunku odszukaj wejścia z napisem FAN najprawdopodobniej będą to trzy bolce, bo wtyczka z czterema bolcami jest od wentylatora na CPU (FAN_CPU).

(me@djohnsc) #3

Ok, ale to wystarczy jak podłączę tylko pod ten MOLEX czy też muszę podłączyć tą małą wtyczkę ?? Wystarczy jak podłączę pod MOLEX czy trzeba też ta mała wtyczka też wsadzić w te wejście FAN na płycie głównej ?? I do czego to będzie służyć jak wsadzę w wejście FAN, czy jest to potrzebne, i czy to służy do kontroli obrotów czy czego ??

Wielkie dzięki za odpowiedź

(Neon1992) #4

Nie, nie podłączasz albo tą małą wtyczkę pod wejście na płycie głownej (FAN), albo pod MOLEX, ja mam pięć wentylatorów każdy pod MOLEX i wszystko śmiga aż miło. Pamiętaj jak podłączasz pod MOLEX to już nie podłączaj pod FAN na płycie głównej.

(me@djohnsc) #5

Acha, zrozumiałem :smiley: A ten Komplet silikonowych kołków montażowych jak się zakłada ?? Może mi ktoś to w miarę łatwo i zrozumiale wytłumaczyć ?? [-o<

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN

PS, jakby strony nie działały, to napiszcie to zrobię pod wieczór zdjęcie

(M Zganiacz) #6

Jak podłączysz pod FAN na płycie to będziesz miał monitoring obrotów wentylatora w biosie.

Przy Molexie "chyba" nie widać ilości obrotów.

(Lukaszalewski) #7

Na pewno nie widać.

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 15:34 został dopisany post przez finetto