Jak zamontować wentylator?

Witam, kupiłem sobie dwa wentylatory Xthermal BTF 80 mm PRO, Tylko nie mam pojęcia jak je podłączyć ?? :o

Pierwszy raz będę montował wentylator w obudowie więc proszę Was o pomoc.

Otóż są dwie różne końcówki wychodzące z wentylatora, jeden większy (który z tego co przymierzałem i z tego co czytałem wsadza się do wentylatora) i jeden mniejszy, który chyba wsadza się do płyty głównej (mam Gigabyte GA-945P-S3 I945P S775) ale nie wiem gdzie :shock: Nie mam na prawdę zielonego pojęcia :frowning: Tak w ogóle, po co jest ta mniejsza wtyczka, czy to służy do regulacji obrotów ?? Jeżeli tak, to czy jest to bardzo potrzebne, czy wystarczy że podłączę tylko do zasilacza.

Acha, w zestawie mam Komplet silikonowych kołków montażowych, jak mam za pomocą tego zamontować wentylator do obudowy ??

Proszę o odpowiedzi i dziękuję.

Pozdrawiam

Można śmiało podłączyć bezpośrednio pod MOLEX do zasilacza nic się nie stanie. A jeżeli chcesz podłączyć pod tą małą wtyczkę to weź instrukcje od płyty głównej i znajdź w niej stronę na której jest płyta główna i tam na tym rysunku odszukaj wejścia z napisem FAN najprawdopodobniej będą to trzy bolce, bo wtyczka z czterema bolcami jest od wentylatora na CPU (FAN_CPU).

Ok, ale to wystarczy jak podłączę tylko pod ten MOLEX czy też muszę podłączyć tą małą wtyczkę ?? Wystarczy jak podłączę pod MOLEX czy trzeba też ta mała wtyczka też wsadzić w te wejście FAN na płycie głównej ?? I do czego to będzie służyć jak wsadzę w wejście FAN, czy jest to potrzebne, i czy to służy do kontroli obrotów czy czego ??

Wielkie dzięki za odpowiedź

Nie, nie podłączasz albo tą małą wtyczkę pod wejście na płycie głownej (FAN), albo pod MOLEX, ja mam pięć wentylatorów każdy pod MOLEX i wszystko śmiga aż miło. Pamiętaj jak podłączasz pod MOLEX to już nie podłączaj pod FAN na płycie głównej.

Acha, zrozumiałem :smiley: A ten Komplet silikonowych kołków montażowych jak się zakłada ?? Może mi ktoś to w miarę łatwo i zrozumiale wytłumaczyć ?? ![-o<

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h … l%26sa%3DN

PS, jakby strony nie działały, to napiszcie to zrobię pod wieczór zdjęcie

Jak podłączysz pod FAN na płycie to będziesz miał monitoring obrotów wentylatora w biosie.

Przy Molexie “chyba” nie widać ilości obrotów.

Na pewno nie widać.

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 15:34 został dopisany post przez finetto