Jak zamontować wentylator

Obudowa CoolerMaster CM 690 II Advanced RC-692-KKN2 chce zamontować dodatkowy wentylator na przodzie obudowy … jak to zrobić nie widzę tam żadnego stelażu, który umożliwiałby montaż dodatkowego wentylatora…

Jak nie ma jak jest:) Ściągasz przednią obudowę i masz tam dziurki na blasze. O ile się nie mylę to nie zależnie w jakiej wersji na przodzie masz już wentylator albo 120mm albo 140mm niebieski. Chyba, że chodzi Ci o zamontowanie 2 wentylatora na przodzie, w takim wypadku jedyne co możesz zrobić to dokupić specjalne zaczepy, które montujesz w miejscu wolnych zatok 3,5 (tych od przykładowo CD-ROM’ów). Osobiście polecam montować go właśnie tam z własnego doświadczenia :slight_smile:

Gdzie kupić te zaczepy? Jak one wyglądają albo jak się nazywają? Bo dokładnie tam chce go zainstalować w tych zatokach. Wentylator mam 120mm.

http://www.angela.pl/p5753,coolermaster … -kkn2.html Może ten filmik Ci się przyda?

Widziałem to, ale ja chcę właśnie zamontować ten wentylator ponad tym fabrycznym, a więc w zatokach na CD-rom … , których nie używam.

Fabrycznie, to oni przewidują tylko to: http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6638 czyli wentylator w miejscu HDD-Cage (klatka). To jest ponad tym fabrycznym, ale nie tam, gdzie klatki CD-ROM’ów.

Ale ponad fabrycznym z tego co widze sa wlasnie zatoki 3,5 i tam chcialbym to zmaontowac, ale tam nie ma zadnego stelzau, ktoryby to umozliwial

A, czy na tych klatkach HDD, od ich tylnej, wewnętrznej strony nie ma jakichś otworów na montaż? Może te klatki są wsparciem (stelażem)? Bo to tak wygląda, jakby wentylator HDD miał być zamontowany na istniejących klatkach i ciągnąć powietrze - poprzez klatki - do wnętrza obudowy.

Masz absolutną rację te klatki są stelażem dla wentylatorów tzn. mogą być … tylko ja tłumacze, że chce zamontować wentylator tam gdzie są zatoki 3,5 … bo jaki jest sens montowania jednego wentylatora 120 mm na klatce ,która znajduje się za fabrycznym wentylatorem, który działa… W- wentylator K - klatka

Wyglądałoby to wtedy tak…

W - K - W

Wewnątrz byłby wentylator, który ciągnąłby powietrze z fabrycznego wntylatora… jest sens? Tymbardziej, ze wentylator fabryczny ma 1200 rpm, a ten, który chce zmaontować 2000?

Nie, nie! Ja myślę, że ten HDD byłby wyżej od tego fabrycznego, czyli nad nim i nieco do środka, a nie zaraz za fabrycznym. A więc dwa strumienie powietrza, niższy i wyższy. No, ale ja posługuję się tylko fotkami, to może źle rozumiem?

Klatka na hdd jest na dole … tam gdzie wentylator fabryczny. Powyżej są zatoki 3,5 … żeby zainstalować wentylator powyżej fabrycznego musiałbym użyć miejsca zatok 3,5 … a nie mam do tego stelaża. I już …

Masz jeszcze jedną możliwość. Jeżeli masz wersję Advanced, w zestawie montażowym powinieneś mieć plastikowe kołeczki. Możesz przepchać je przez zewnętrzną siatkę na zatokach i zmontować wewnątrz wentylator.

Znalazłem, ale ich się nie da przepchać przez tą siatkę … są za grube…

http://imageshack.us/f/717/dsc00037as.jpg/ tu masz zdjęcie jak to powinno wyglądać.

Tak mam. Problem jest taki, że później trzeba ponownie nałożyć na nie tą nasadkę, a jeśli zamontuje tak te kołki od zewnątrz to nie nałoże nasadki, bo kołki są za krótkie

Dodane 04.07.2011 (Pn) 13:55

Gdyby ktoś zanlazł te zaczepy do zatok 3,5 to niech podesle linka … te kolki nie nadaje sie do montazu wentylator w tym konkretnym miejscu tzn. na obudowie , gdzie sa te zatoki.

A nie wystarczą Ci tylko takie zaciski do kabli , ja mam tam zamontowany wentylator właśnie w tym miejscu co ty mówisz .

Tak też zrobiłem. Dzięki za radę :slight_smile:

NIe ma za co , trzeba sobie jakoś radzić :stuck_out_tongue:

Dodane 04.07.2011 (Pn) 19:43

Tylko żebyś to dobrą stroną przypioł xd