Jak zapamietać logowanie do internetu?

(jabe) #1

Witam. Mam takie pytanie. Do internetu muszę sie logować za każdym razem podając login i hasło. Posiadam router D-Link DI-604 który rozdziela internet na komputer i tuner TV-SAT. Wiem ,że jest taka możliwość żeby router zapamiętał logowanie i żebym nie musiał za każdym razem podawać loginu i hasła. Miałem już tak przez parę miesięcy ,widocznie zapamietał, ale znowu muszę się logować za każdym razem.Czy to się gdzieś wpisuje w ustawieniach routera bo poprzednio nic nie ustawiałem. Liczę na pomoc.

(Bolo92) #2

No sobie to właczyłeś, bo nie powinno to występować.

Pogrzeb wszystkie zakładki routera i gdzieś powinno być, a poznasz po danych które wpisujesz to w routerze też muszą być zapisane.

ja mam na routerze

Authentication

Ale nie mam skonfigurowanego bo i po co.

(jabe) #3

Chodzi o to ,że to logowanie jest wymagane u mojego dostawcy internetu. Nie robiłem go sobie sam w routerze bo jest mi ono niepotrzebne wcale. Informatyk od nich powiedział ,ze router zapamięta login i hasło na stałe i tak było po jakimś czasie. Ale coś chyba zapomnial :smiley: Dodam ,ze wogóle tego nie ustawiałem a było.

(Bolo92) #4

Na routerze powinno być wybierane połączenie

ADSL, DHCP itd.

to Ty masz zapewne już wybrane jedno i na dole powinno być dane użytkownika do wpisania i ew. zapamiętaj czy loguj automatycznie.

Poszukaj po routerze.