Jak zapobiec ponownemu atakowi wirusa?

Otóż niedawno złapałem wirusa, który mi pokazywał komunikat “Mało miejsca na dysku.”. Mianowicie: po kliknięciu na ten komunikat wyświetlał się komunikat: “Na dysku systemu Windows jest wciąż tylko X MB wolnego miejsca. Jest to krytycznie mała ilość wolnego miejsca na dysko C:.”. Przypominam, że atak tego wirusa dotyczył tylko i wyłącznie partycji C, z partycją D było wszystko w porządku. Skanowałem partycję C Pandą Antivirus, która nic mi nie wykryła :evil:. W końcu wirus ten zaczął mnie wkurzać no i przeinstalowałem Windowsa XP; teraz ilość wolnego miejsca na partycji C wynosi 3,37 GB.

Teraz mam pytanie: co mogę zrobić, aby uniknąć ataku tego wirusa w przyszłości ??

Hmm jak dla mnie to może nie być wirus ;p Po prostu instalowałeś coś na partycji C:\ i po woli zapełniłeś całe miejsce na dysku C:\ . Na przyszłość, nic nie instaluj na C:\ , nic tam nie wrzucaj, wszystko na D:\ . A dodatkowym zabezpieczeniem mogą być :

SpyBot S&D http://www.see-cure.de/files/spybotsd14.exe

Ad-Aware ftp://ftp.download.com/pub/windows/aawsepersonal.exe

Pest Patrol http://download.zonelabs.com/bin/free/p … olHome.exe

Sama używam tej kombinacji ;D

Ewentualność wirusa : gdybyś znał nazwe i ścieżki można by coś pomyśleć więcej…

Zabezpieczenie kompa i rozwaga,w zachęcającym emailu,wcale nie musi być to,czego się spodziewasz,dodam jeszcze Antywirusa - podstawa,Avast Home Edition wymaga tylko darmowej rejestracji,ale nie musi to być Wirus,w Windowsie normalne jest to,że po odinstalowanych programach zawsze coś zostaje,ćcionki,pliki konfiguracyjne,wpisy w rejestrze,jeśli często z ciekawości instalujesz i deinstalujesz masę nawet niepotrzebnego oprogramowania,Windows zajmuje coraz więcej miejsca i trzeba go czyścić,albo deinstalować,czyść okresowo katalog Temp,cache przeglądarki,itd.

Ooo nie, Avast odpada !!

Avast jest jednym z lepszych Antywirusów,tu nie chodzi o same funkcje,ale podstawowe bezpieczeństwo :),zarażając komputer sobie,zarażasz go innym,bo wiry się rozsyłają po całej sieci