Jak zasilacz pod PC

Witam.

Jak by był stosowny zasilacz pod PC o sprzęcie :

AMD Athlon 64 X2 Dual

Core Processor 5400+

Karta graf geforce 9600 512 mb

2.97 GHz , 3GB RAM.

2 Rdzeniowy.

Mam zasilacz 220 V jest zbyt slaby szybko sie grzeje i sie mullli

Programy , gry sie tną jaki zasilacz był by stosowny ??

Od zawsze polecam zasilacze Chieftec a ostatnio i Corsair, z tym, że ten ostatni jest stosunkowo droższy od reszty. Z kolei zasilacze Be-Quiet też są dobre

Są to wg mnie marki godne polecenia. Co do konfiguracji jaką posiadasz to proponuję zasilacz o mocy 400-500W. Mocy nigdy za dużo. Lepiej mieć trochę więcej niż ciut za mało.

Ja polecę ten

Sam mam i jestem zadowolony - cichutki, bezawaryjny, w Twoim zestawie wystarczy :smiley:

Ok.Dzięki.

Dodane 20.09.2009 (N) 21:14

Chciałem się jeszcze zapytać czy podłączenie zasilacza jest trudne ??

Nie nie jest trudne…

Może jakiegoś Fortrona? Też dobre zasiłki:)

A czy muszę sprawdzić ilość pinów itp czy to w każdym to samo ?

Są płyty które mają 24 pinowe wejście i takie które mają 20 pinów… Nowe zasilacze mają 4 piny odłączane. Jak masz płyte na 20, to cztery niepotrzebne odłączasz… A jak masz na 24 piny to podłączasz wszystkie.

20+4-pin.jpg

ok dzięki pewnie kupie ten zasilacz BeQuiet StraightPower 450W.

Dużo lepszym, tańszym i sprawniejszym wyborem będzie corsair HX450 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=20327

hmmmm no to już sam nie wiem xd

lepszym - może (bo Corsairy też dobre :slight_smile: )

tańszym - zapewne, ale ja na kompa nie oszczędzałem :stuck_out_tongue:

sprawniejszym - to zależy :smiley:

więc decyzja należy do Ciebie :wink:

Nie zależy… ten HX ma certyfikat 80plus bronze co oznacza ponad 82% sprawność cały czas (a przy 1/2 obciążenia nawet ponad 85%) przy 110V zasilaniu co oznacza jeszcze ok. 2% wyższą sprawność przy 230V zasilaniu…

A dla porównania 35zł droższy BQT-6 tej samej mocy ma kilka procent niższą sprawność… ba, nawet 100zł droższy p7pro ma niższą od corsaira sprawność… Z resztą w innym temacie była już dyskusja na ten temat i wynikał z niej jedyny sensowny wniosek -> bequiet’y są zbyt drogie względem tego co mają do zaoferowania… ale jeśli ktoś chce płacić za naklejkę która wg mnie wcale nie jest prestiżowa to już jego sprawa i jego pieniądze.

Nie zastanawiaj się bierz tego Corsair HX450.