Jak zastąpić zintegrowaną kartę grafiki?

Witam, mam pytanko. Jak zastąpić zintegrowaną kartę grafiki z płyty MSI6368 na inną (tylko PCI niestety). Mam taką jedną (ATI RageII) ale nie mogę do niej zainstalować żadnych sterowników. No i nie działa, tzn jak podłącze do niej monitor to nic nie wyświetla, nawet początkowych komunikatów. Sama karta jest dobra, sprawdzałem na innym kompie, gdzie po wyciągnięciu karty AGP ta działała bez problemu (ale fakt, że była wtedy tylko ona!) System to WinXP Home. Czy jest jakiś sposób, żeby to zadziałało? Pewno trzeba coś gdzieś odłączyć, ale nie wiem co.

Wiem, że są lepsze karty PCI, ze sterownikami pod XP, ale na początek chciałem spróbować z tą kartą. Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam,

Krzys

W BIOSIE musisz załączyć uruchamianie komputera z kartą AGP/PCI wpierw.

Pewnie teraz jest zintegrowana jako pierwsza.

Szukaj opcji “Init graphics first” i ustaw AGP/PCI.

Różnie to może wyglądać dla różnych Biosów…

Karta PCI którą podałeś jest tak stara, że mam wątpliwości czy będzie lepsza od tej zintegrowanej na płycie głównej. Plusem jest to że nie będzie wykorzystywała pamieci RAM komputera tylko ma własną, w przeciwieństwie do tej zintegrowanej. Co do tego jak to trzeba zrobić: trzeba podczas startu systemu wejść do biosu (umiesz? Zwykle klawisz DEL to robi) i wyłączyć kartę zintegrowaną (standartowo zakładka “Integrated Peripherials” lub jakoś podobnie). Oczywiści karta na PCI musi być zamontowana. Po zapisaniu zmian w biosie i restarcie kompa system powinien zacząc korzystać z tej na PCI.

Dzięki za odpowiedzi :).

Rzeczywiscie jest to w miarę proste. Ale jak to bywa na proste rozwiązania nie zawsze wpada się od razu. No i trzeba dokładniej czytać opisy funkcji :?

Pozdrawiam forumowiczów,

Krzyś