Jak zaszyfrować cały dysk z Windows 7 Pro x64 dm-crypt?

Cześć w tym artykule na DP: http://www.dobreprogramy.pl/Szyfrowanie-calego-dysku-ochron-swoje-dane-przed-wscibskimi,News,70768.html dowiedziałem się dlaczego warto zaszyfrować dyski i jakim programem. Dm-crypt. Tylko mam pytanie które raczej nie było wyjaśnione przez eimi’ego. Czy mogę zaszyfrować cały dysk mając na nim Windows 7 Pro x64. Czy mogę to zrobić z live cd Ubuntu? Którą wersję Ubuntu wybrać? I czy mógłby ktoś w miarę prosto wytłumaczyć jak to wszystko poprawnie wykonać?

Tak jak kolega mówił, to jest przeznaczone na linuxa. Jeśli chcesz zaszyfrować partycję Windowsową, to masz kilka możliwości. Jedną z nich jest BitLocker - jest to funkcja wbudowana w system Windows, tak jak dm-crypt jest wbudowany w Ubuntu. Jednakże bezpieczeństwo Bitlockera jest wątpliwe, ponieważ w nowszych wersjach Windowsa wysyła on klucz potrzebny do odszyfrowania na serwery Microsoftu. Poza tym nie da się zbadać czy nie ma on żadnych furtek dla rządu, organów ścigania. inną możliwością jest program TrueCrypt. Program otwartoźródłowy. Przeprowadzono audyt wersji 7.1a i nie wykryto żadnych furtek, więc wersja 7.1a jest uznawana za bezpieczną i wiarygodną. Wiarygodności dodaje fakt, że rozwój programu został nagle zakończony i dołożono starań aby wersja 7.1a całkiem zniknęła z internetu (lecz  mimo to nadal można ją dorwać m.in na naszym portalu) Najprawdopodobniej stoi za tym rząd który nie mógł złamać tego programu. Nie należy używać wersji 7.2 ponieważ nie umożliwia ona już szyfrowania. Program jest nadal rozwijany przez kogoś innego pod nazwą VeraCrypt, ale ten program nie był badany. Więc jeśli zależy Ci na wysokim bezpieczeństwie użyj TrueCrypt wersja 7.1a

Czyli nie ma nic innego godnego uwagi po za TrueCrypt w odpowedniej wersji i prócz VeraCrypt? Jeśli nie ma to spróbuję TrueCrypt w wersji podanej przez Ciebie @kuba3351 .