Jak zawód informatyka wpływa na zdrowie?

witam

mam pewien problem, a mianowicie interesują mnie komputery i poważnie myślę o studiowaniu informatyki, lecz demotywuje mnie myśl, że długie siedzenie przed komputerem (często także po za pracą) może negatywnie wpływać na moje zdrowie. Co prawda są informatycy którzy długo siedzą przed komputerami i chyba z tego powodu od razu nie umierają, ale jakoś mam pewne obawy ze w wieku 30 lat będę miał poważnie uszkodzone oczy, problemy z kręgosłupem, itp. Jak to jest? Proszę o wypowiedź najlepiej osoby pracujące w tym zawodzie.

Pozdrawiam Bartek :slight_smile:

Ha Ha to co ma powiedzieć górnik, hutnik itd.

No oczy dostają. Ale z tym siedzieniem przed biurkiem, to po pracy rowerek, jogging albo iny sport i będzie dobrze :wink:

Praca W Microsofcie jest bardzo dokuczliwa na zdrowia unikaj tej instytucji łukiem :slight_smile:

A na poważnie oczy psuja się, ból w kościach przemęczenie ,zaniedbywanie podstawowych obowiązków, brak dziewczyny i zony potem .:slight_smile:

foreste ty to tak na poważnie?

Komputer to nałóg większy od narkotyków ja przynajmniej sędzie bo los taki mam bo i tak siedzę 24h w domu ze wglądu chorobę od urodzenia. ;]

ale to napisałem to racja :).

ale jak to jest moje całe życie i nie widzę innej perspektywy na przyszłość to co mam zrobić?

oj nie ma co przesadzać tak ja tam studiuję informatyke już 2 rok i puki co żyję i problemu z oczami nie mam(warto kupić okulary z filtrem oczy dużo mniej się męczą i nie bolą po długim siedzeniu przy komputrze tylko no tanie nie są takie sprzęcicha ale warto :wink: ) ani z plecami co prawda jeszcze nie pracuję ale w pracy też bez przesady raczej nie będziesz cały czas przed kompem siedział , ja przed kompiutrem też krótko nie siedzę bo to trzeba coś z wykładów rozgryźć trochę w necie poczytać to schodzi po 5-6 h dziennie i jakoś jest git . ale oczywiście sporta jakiegoś trza uprawiać bo jak sie zasiedzisz to potem nie ruszysz się , ja tam w sezonie letnim to rowerkiem po wertepach śmigam choć to od dawna moje hobby było, a w zime najlepiej bieżnie sobie sprawić ja takową ostatnio sobie sprawiłem i jestem bardzo zadowolony

EDIT

a w problemach sercowych tez problemow nie ma raczej informatyk i ja niedoszły też ich nie mam (choć to zależy od człeka) naszczęście wymyślili coś takiego jak weekend i wtedy to można się odprężyć skoczyć do np. klubu i poznać kogoś…

i jeszcze wcale nie jest powiedziane że będziesz musiał zostać po tych studiach informatykiem :slight_smile:

dzięki ci panie

trochę mnie to pocieszyło, chodzi mi przede wszystkim o zdrowie, bo o problemach sercowych to ja na razie nie myślę i nie zamierzam się tym jakoś mocno przejmować, chociaż pewnie niektórzy mnie teraz skrytykują :stuck_out_tongue:

a możesz podać jakąś przybliżoną cenę tych okularków z filtrem i może jakiegoś linka do stronki żeby coś takiego pooglądać?

no niby na allegro takie okulary są ale od 60 do 120 zł (chyba że pod złym hasłem szukałem) no i nie wiem czy coś to warte bo ja brałem jedne z tańszych i wybuliłem prawie 180 zł a takie leprze to od 200 zł wzwyż ja brałem oczywiście 0’ki i kupowałem w vision express nie wiem czy tam po prostu mieli tak drogo czy tyle te okulary kosztują bardziej sie nie wgłębiałem bo to jedyny salon optyczny w moim mieście i wziąłem za tyle za ile były a przez internet takich rzeczy wolę nie kupować :wink: więc najlepiej poszukaj jakiegoś salonu w okolicy i tam ci wszystko objaśnią elegancko…

ok dzięki wielkie

■■■■ z tymi okularami, ja mam za 1200zł z różnymi bajerami, a to pomaga głównie na słońce, komputer i tak wzrok zepsuje, oczy wysychają i bolą, prowadzi to do ostrego stanu zapalnego i poza tym ślęczenie przed monitorem powoduje jaskrę, ale to w późniejszym wieku, kręgosłup to już w ogóle wysiada, a i nie wiem czy wiecie o chorobie nadgarstka, którą powoduje długie używanie klawiatury, drętwieją mięśnie nadgarstka, następnie rąk, a następnie prowadzi to do bezwładu ciała - o to co może zrobić komputer z człowiekiem, na wadze też się traci i się wygląda jak sierota ostatnia, dla mnie to zawód który wymaga długiego siedzenia przed komputerem to zły zawód (jeżeli chodzi o zdrowie). I jeszcze dodam, że ojciec mojego kumpla choruję na padaczkę przez komputer i ma gąbki na ścianach i gruby dywan na podłodze, ja nie żartuję jak coś.

Więc tak. Dobrze jest iść na kompa na 1h-1.30h i przerwe na 10-15 min zrobić np iść z psem lub coś innego.

Dobrze jest też się porozciągać czy coś najlepiej jakby masarz po długotrwałej pracy był :slight_smile:

A co do wzroku jeśli masz kase to są badania laserowe ale nie wiem jak to wygląda i kosztuje to coś kolo 6 000 :smiley:

Ale badania laserowe korygują wadę, a jak już o tym mówimy to powoduje to po zabiegu soczewka jest już do końca życia słabsza i niedokrwiona, to jest organizm, a nie komputer czy samochód, że coś można wiecznie naprawiać… I ten zabieg laserowy nie naprawi wyschniętego oka.

no to super, teraz to żeście mnie dopiero zdołowali :frowning:

Wystarczy nie zapominać mrugać oczami przed monitorem, i czasami na odprężeni popatrzeć na coś odległego dla rozluźnia oczu.

Poza tym informatyk, tak jak i kierowca przez większość czasu pracuje na siedząco - całe życie uciska prostatę, przez co zwiększa ryzyko występowania problemów ze swoim hardwarem w dojrzałym już wieku :stuck_out_tongue:

Aha dobrze wiedzieć :slight_smile:

Podajcie zawód, który nie niszczy człowieka…

Każdy ma jakiś wpływ na zdrowie, ale informatyk to już bardzo źle wpływa na zdrowie…