Jak zbudować sieć w domenie na wirtualnej maszynie

Dokładnie tak samo jak w temacie. Musze sobie poćwiczyć Windowsa servera bo w szkole go teraz przerabiamy (dodawanie kont itp.). Używam w chwili obecnej VirtualBox’a i MS Windows Server 2008 - wersja testowa. Co muszę zrobić żeby tak jak w szkole móc poćwiczyć dodawanie tych kont, użytkowników i połączenia przez pulpit zdalny? Wiem że trzeba jeszcze jakiś systemik zainstalować na wirtualnej maszynie więc XP sobie wgram, ale jak to połączyć żeby w domenie działało?

Czy budujesz to na wirtualnej sieci, czy wirtualne maszyny biorą adres IP np. z Twojego routera?

Żadnej rewolucji robić nie musisz - zakładaj, że to zwykłe komputery :wink: Odpal kontroler domeny na W2K8, zainstaluj dodatkowo np. Windows XP/Vista/7, sprawdź, żeby pingi między kontrolerem domeny a klientem “chodziły” a potem dołącz komputer domeny.

A ten kontroler domeny jak utworzyć?

Właśnie nie wiem jak stworzyć tę wirtualną sieć i nie wiem czy biorą ip z mojego liveboxa, ale raczej tak bo połączenie z internetem jest.

A w ustawieniach na każdej z maszyn mam na NAT ustawione, więc przypuszczam że trzeba na wewnetrzną ustawić?

Przepraszam, że takiego idiotę rżnę ale to nie moja dziedzina informatyki.

No to chyba wystarczy sprawdzić (ipconfig) ? Co do kontrolera domeny - dokładnie tak, jak się tworzy w W2k3/W2k8 kontroler domeny - utworzyć rolę kontrolera domeny. No przecież to zwykłe klikanie kreatorem…

Na wewnętrzną.

Twoje życie seksualne raczej mało mnie interesuje - chyba nie to forum.

:wink:

Dobre :smiley:

Śliczne dzięki za pomoc. Wreszcie się udało.