Jak zdiagnozować usterkę karty graficznej?

witam! ma kartę graficzną geforce 8800gtx mam ją 4 miesiące, tydzień temu coś się z nią stało nie mam pojęcia co w każdym razie grałem sobie w grę w sobote i wszystko było OK w poniedziałek wieczorkiem po pracy postanowiłem znowu sobie zawalczyć w jakąś giere a tu nic nie mogę zrobić.

jaką gre nie włącz to się zwiesza i trzeba robić restart.

komp chodzi elegancko do puki nie uruchomię jakiejś gry, wydaje mi się że coś jest nie tak z kartą graficzną !!

nie wchodzi w gre przegrzanie kary pilnuje temperatury raczej nie przekraczała 70 stopni.

co może być nie tak??

a może to nie karta?

acha kompa całego przeczyściłem różnymi programami w celu odnalezienia jakiś wirusów i zbędnych programów.

pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty nowego DireXa!

macie jakieś pomysły co by z tym zrobić?

może jakiś program jest do diagnozowania usterki na karcie?

acha gwaranci nie mam!

odpal sobie ubuntu na kompie i tam spróbuj odpalić jakąś grę…

“A co ma piernik do wiatraka”? Kolega chce dowiedzieć się co jest przyczyną tych zacięć.

Do tematu.

Możliwe, że coś się przegrzewa i komp staje. Nie koniecznie karta graficzna. Sprawdź programem 3D mark np czy nie ma błędów.

Pozdrawiam.

ano to ma piernik do wiatraka, że będzie pewny czy wina stoi po stronie softu czy też sprzętu…

mam jakiś programik co mi temperature wszystkich podzespołów i kontroluję ją co jakiś czas, więc przegrzanie nie wchodzi w gre!

powiedzcie co to jest UBUNTU??

jest to dystrybucja Linuksa, która nie wymaga instalacji do działania, po prostu boot`ujesz komputer z płyty i odpala ci się system UBUNTU na komputerze… to bardzo prosty sposób na ustalenie “domowym” sposobem czy wina leży po stronie uszkodzonej karty graficznej, czy też po stronie Windowsa/sterowników i innego softu zainstalowanego na Windowsie… Jeśli karta będzie sprawna pod linuksem, to wtedy warto było by przeinstalować Windowsa i sprawdzić czy wszystko po takim zabiegu wróci do normy…

Ubuntu jest to system operacyjny z rodziny GNU/Linux w środowisku graficznym GNOME (jest możliwe do-instalowanie innego środowiska) Więcej możesz poczytać w google.pl (tak tak ja też nie lubie szukać ale jest tego masa gwarantuje w 100%)). A tak na marginesie sniper00 po co ma instalować Ubuntu ten system ma problemy ze sterownikami dotyczy to kart starszych szczególne ATI.

Zainstaluj sobie 3D Markiem ale innym programem tego typu.

dlatego, że aby być pewnym, że to nie wina softu działającego pod Windowsem a nie sprzętu, potrzeba czegoś niezależnego od stajni MS… co do karty graficznej GF to pod Ubuntu już od dość dawna nie zauważyłem jakichś większych problemów gorzej z ATI, co lepsze nic to go nie kosztuje, bo ściągasz Linuksa za darmo, wypalasz płytkę, boot`ujesz i np odpalasz słynne Chromium… jeśli komputer będzie normalnie zachowywał się przy wyświetlaniu tej gry to ja bym obstawiał na 99% problem z softem pod Windowsem…

a powiedzcie mi czy jak się okaże że to jest zrypana karta to jest jakaś szansa coby ją naprawić? bo normalnie serce mi chyba pęknie jak będę musiał kupić nową! zaraz sprawdzę tym UBUNTU jak sięsytuacja przedstawia tylko muszę go najpierw zassać! a 700mb waży

700mb to 10-15 minut ssania :P, a co do karty, to jak masz zepsuty kondensator(wylany, spuchnięty itp), albo jakąś ścieżkę upaloną (można dosztukować, zrobić mostek itp), to jeszcze idzie pokombinować, ale jak ci scalaki popaliło, to gra nie warta świeczki…

jakie dokładnie masz temperatury na tym gtx? działa na standardowych taktach czy jest podkręcony?

na moim łączu 1mb pojawiło się 2 godziny sciągnia, ale nie ważne! co do temperatur to na karcie w normalnej pracy to jest około 50 stopni w stresie dochodzi do 73. producent podaje że do 100 może dojść!