Jak zdobyć legalną wersję Windows 7?

Witam,

 

Mam laptopa Toshiba z Windows 7 Home Premium, system wymaga formatu i tu pojawia się problem : obraz z systemem został usunięty przez użytkownika, nie ma partycji recovery, płytka od producenta kosztuje w granicach 50 $. W jaki sposób ponownie zainstalować legalny system, skoro w sieci nie ma już obrazów 7?

 

Pozdrawiam

Jedyne co mogę Ci doradzić to poszukanie obrazu w Internecie do Twojej wersji systemu (dokładnie takiej jak masz napisane na naklejce, jeśli jest to W7 bez SP1, to taki musisz pobrać), pobranie go i sprawdzenie za pomocą sum kontrolnych czy aby na pewno jest to wersja zgodna z oryginałem.

 

Niestety to co Ci właśnie opisałem samo w sobie zabiegiem do końca legalnym nie jest, ale jeśli potem z takiego czystego obrazu zainstalujesz sobie system na swój klucz to masz oczywiście oryginalny system. Potem sam możesz zrobić sobie obraz Recovery i nagrać do np. na płytkę DVD, wtedy użytkownik go nie skasuje.

 

Jest w 100% legalne.

 

Mając kupiony komputer z zainstalowanym legalnie Windows aby pozyskać nośnik możesz wykonać kopię z dowolnego miejsca: internet, partycja recovery, kolega.

Jedyny warunek jaki musisz spełnić to 100% zgodność z wersją systemu ( nie mówimy tu o SP itp). Masz premium musisz mieć premium. A czy SP czy bez to już twoja wola.

 

Niebezpieczeństwem jest tylko źródło skąd weźmiesz, bo z różnych p2p czy pseudo pirackich stron możesz nabawić się wersji ze szkodnikami albo nieprawidłowo działającej.

Pisząc o zgodności SP miałem na myśli to, że jeśli jego klucz jest do wersji bez SP1, to wersja z nim może nie przyjąć klucza podczas instalacji :slight_smile:

No a jak robisz sobie inegrowanie SP1 to potem bez problemu przyjmuje klucz.

 

Jedyny upss może być jak laptop kupiony w innym kraju a ludzie robią reinstalkę na polski to czasem nie pozwala na kluczu z naklejki a czasem przechodzi.

Witam, akurat mam obraz Windows 7 Home Premium z SP 1, obraz nie modyfikowany, prosto z MSDN, w pełni legalny, jeżeli chcesz to napisz mi w prywatnej wiadomości, a dam ci link :slight_smile:

 

A to, co dziwne co twierdzisz, gdyż - Microsoft oferuje możliwość zakupu systemu Windows 7 poprzez cyfrowe kanały dystrybucji. Dzięki temu klienci mogą zaraz po zakupieniu licencji, pobrać na dysk obraz ISO systemu. Poniżej udostępniam zestaw oficjalnych linków do wersji Ultimate, Professional i Home Premium, które pochodzą ze sklepów Amazon i Digital River. Są to oryginalne obrazy ISO, całkowicie legalne. Nic tylko pobierać :mrgreen:

Podałbym tobie Linki, ale znając życie otrzymałbym PUNKT KARNY może w googelkach wpisz Windows 7 iso a jeśli nadal miałbyś jakieś problemy to napisz na PW.Gdybyś zapomniał kluczy do instalacji to zobacz stronę http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx gdzie są klucze uniwersalne służące do zainstalowania.

 

Pozdrawiam