Jak zdobyć viste basic

(Kszulca) #1

Witam

Kupiłem Fujitsu Siemens AMILO LI2727 z Windowsem Vista Home Basic.

Strasznie nie podobał mi się system więc sformatowałem dysk (bez zgrania instalacji Visty) i zainstalowałem XP. Teraz ze względu na brak sterowników do XP jestem zmuszony zainstalować Vistę jednak nie mam instalacji i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

(adam749) #2

Jak włączasz lapka to masz napisane Recovery F11 chyba i naciskasz ten klawisz i Ci przywraca Viste.

(dark__jedi) #3

Siemens raz daje recorvery disk a w innym laptopie recorvery partition. Mam styczność z 5-tym laptopem Fujitsu i za każdym razem jest inaczej. Nie rozumiem polityki tej firmy.

(system) #4

Albo zamów płytkę od FS, kosztuje to jak dobrze pamiętam około 40zł

(Kszulca) #5

Co do Recovery się zgadzam ale po formacie ta funkcja mi nie działa :(( i mam spory dylemat...

Szukałem na necie czy nie FS nie ma udostępnione ale nic nie mogę znaleźć :((

(Somekindsoftware) #6

Recovery nie działa, bo instalując XP nadpisałeś bootloader, który umożliwiał odzyskanie systemu spod F11. Trzeba było zrobić backup bootloadera :]

Mądry Polak po szkodzie :slight_smile:

(kazek31) #7

Poszukaj na torentach lub na rapidzie wersj Vista Home Basic pl . Przy instalacj wpisz swój klucz i to tyle.

(maku13) #8

Pożycz od kogoś Vistę (jakąkolwiek) i przy instalacji wybierz swój system (Vista HB) i użyj swojego klucza.

(pysiu) #9

Może napisz do pomocy technicznej niech się wypowiedzą jak załatwiają takie problemy z nośnikiem :slight_smile:

(Yanno) #10

U mnie problemu takiego nie było, ale przez przypadek wpadłem na sposób taki:

Zainstalowałem obok visty linuxa backtraka jak konfigurowałem bootmanagera z linuxa, to niechcący wskazałem zamiast partycji z vistą partycję z obrazem visty.

Co ciekawe, przy próbie odpalenia uruchamiał się mocno okrojony XP przywracający vistę.

Może to trochę naokoło ale powinno zadziałać.\

Ewentualnie LiveCD z linuxem i zgrać partycję z backupem jako obraz na DVD i bootować z dvd???

ciekawe czy zadziała