Jak zdobyć viste basic

Witam

Kupiłem Fujitsu Siemens AMILO LI2727 z Windowsem Vista Home Basic.

Strasznie nie podobał mi się system więc sformatowałem dysk (bez zgrania instalacji Visty) i zainstalowałem XP. Teraz ze względu na brak sterowników do XP jestem zmuszony zainstalować Vistę jednak nie mam instalacji i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Jak włączasz lapka to masz napisane Recovery F11 chyba i naciskasz ten klawisz i Ci przywraca Viste.

Siemens raz daje recorvery disk a w innym laptopie recorvery partition. Mam styczność z 5-tym laptopem Fujitsu i za każdym razem jest inaczej. Nie rozumiem polityki tej firmy.

Albo zamów płytkę od FS, kosztuje to jak dobrze pamiętam około 40zł

Co do Recovery się zgadzam ale po formacie ta funkcja mi nie działa :(( i mam spory dylemat…

Szukałem na necie czy nie FS nie ma udostępnione ale nic nie mogę znaleźć :((

Recovery nie działa, bo instalując XP nadpisałeś bootloader, który umożliwiał odzyskanie systemu spod F11. Trzeba było zrobić backup bootloadera :]

Mądry Polak po szkodzie :slight_smile:

Poszukaj na torentach lub na rapidzie wersj Vista Home Basic pl . Przy instalacj wpisz swój klucz i to tyle.

Pożycz od kogoś Vistę (jakąkolwiek) i przy instalacji wybierz swój system (Vista HB) i użyj swojego klucza.

Może napisz do pomocy technicznej niech się wypowiedzą jak załatwiają takie problemy z nośnikiem :slight_smile:

U mnie problemu takiego nie było, ale przez przypadek wpadłem na sposób taki:

Zainstalowałem obok visty linuxa backtraka jak konfigurowałem bootmanagera z linuxa, to niechcący wskazałem zamiast partycji z vistą partycję z obrazem visty.

Co ciekawe, przy próbie odpalenia uruchamiał się mocno okrojony XP przywracający vistę.

Może to trochę naokoło ale powinno zadziałać.\

Ewentualnie LiveCD z linuxem i zgrać partycję z backupem jako obraz na DVD i bootować z dvd???

ciekawe czy zadziała