Jak zeskanować dokument

Witam serdecznie posiadam program Fine eaderR 8.0. Jak zeskanować dokument w moim przypadku jest to zaświadczenie kolorowe tak aby móc je wypełnić (dane osobowe) chodzi mi o taki rodzaj maszyny do pisania a następnie wydrukować.

:smiley: tutaj masz pokazane na filmach.

http://www.youtube.com/user/ABBYYVIDEOS/

Ja potrzebuje na gotowych zaświadczeniach wydrukować tylko dane osobowe. Ten film jak dla mnie jest niezrozumiały bo nie jestem anglosasem.

Jeżeli masz gotowy dokument ale na papierze to FineReader niewiele ci pomoże bo on jest to program do przetwarzania tekstu skanowanego do pliku edytowalnego np: do Worda. Skanując to zaświadczenia FineReaderem program ci przeniesie słowa do dokumentu Worda ale z grafiką to może być rożnie. Tu pomoc tego programu niewiele się zda. Szybciej by było sobie napisać to zaświadczenie samemu od początku. Inna sprawa to gdybyś miał przepisać do komputera książkę nawet 100 stron ale bez grafiki to FineReader zrobiłby to w godzinę i prawie bez błędów literowych.

Jeżeli to zaświadczenia jest małe to bawienie się FineReaderem i komputerem nie ma sensu. A jeżeli to uważasz za konieczne to szybciej by było grafikę poskanować dowolnym programem graficznym zaświadczenia przepisać i powstawiać obrazki ale nie wiem czy to potrafisz.

Moim zdaniem najprościej zeskanować zaświadczenie jako obrazek. Następnie wstawić w Wordzie jako tło strony (teksturę, czy znak wodny się to nazywało). I już można wypełniać. Wstawić pola tekstowe w odpowiednie miejsca, obramowanie pola tekstowego koloru białego i heja.

No tak ale jak bede chcial wydrukowac to tlo znowu sie wydrukuje na orginalnym czystym zaswiadczeniu. Ja bym chcial aby tlo bylo widoczne w word ale podczas drukowania zeby go nie bylo widac tylko same dane osobowe. Kiedys mialem maszyne do pisania i zaluje ze ja na smietnik poslalem ale z drugiej strony mamy XXI wIEK

Jak już wstawisz pola tekstowe, to usuwasz tło. Żeby wiedzieć gdzie są pola tekstowe, ustawiasz w wordzie wyświetlanie tła kartki w kolorze niebieskim (to niebieskie nie będzie się drukowało). Niebieskie tło będzie po to, żeby wiedzieć gdzie są białe pola tekstowe.

Tlo bedzie jako jpg na nowym dokumencie o wymiarach zaswiadczenia. Na tym umieszcze pola tekstowe z danymi osobowymi. Brzmi idealnie. Ale w jaki sposob usunac tlo tak aby pola tekstowe zostaly w tym ramym miejscu?

No raczej pola tekstowe zostaną, bo nie są przyklejone do tła/znaku wodnego strony.

ale ja chce aby pola ttekstowe zostaly ale zeby tlo zniklo masakra jakas

Ja tam nie miałem problemów. Obraz na painta i piszę na nim. Potem zapisuję i mogę go drukować. Pobrałem obraz starej umowy i piszę… http://vpx.pl/image/AkjM Opanuj tylko ułożenie ramki tekstowej i w xp odznaczyć rysuj nieprzeźroczyste w opcji, a win 7 zaznaczyć rysuj przeźroczyste.

Ale ja mam gotowe puste kolorowe wzory zaświadczenia. Są to druki ścisłego zarachowania. I te wzory wkładam do drukarki aby wydrukować dane osobowe.

Z dyskusji widzę, że tu tylko chodzi jak sformatowane jest pole tekstowe po wstawieniu. Chodzi o to aby po usunięciu tła (zaświadczenia) miejsca pól nie zmieniły położenia. Wstawiając pole tekstowe pod prawym przyciskiem myszki mamy formatuj pole tekstowe - układ (np przed tekstem) jest tam jeszcze zaawansowane i ustawiamy pole dokładnie w żądanym miejscu i ono się nie ruszy jak mu nie pozwolimy. Może jeszcze masz problem że domyślnie pole tekstowe ma ramkę i trzeba ją ukryć wybierając w formatowaniu linia - brak linii. Tu wystarczy znać możliwości Worda na poziomie średnim a nie zaawansowanym.

Czy może mi ktoś doradzić jak zeskanować zaświadczenie kolorowe w programie ABBYY FineReader do postaci jpg bez rozpoznawania tekstu? Jakaś zaćma mnie chwyciła.

Jeżeli do jpg to dlaczego akurat programem ABBYY FineReader. Masz skaner masz razem ze skanerem jakiś tam program do obsługi tego skanera i skanujesz poprostu i zapisujesz format po skanowaniu jaki ci program ten umożliwia. jpg napewno jest do wyboru bo to podstawowy format dla plików graficznych. Obawiam się, że ABBYY FineReader tego ci nie zrobi, bo nie służy do tego.