Jak zformatowac millennium

mam problem jest komp bez flopa (nie jest podlaczony i go nie ma) z W Me ktorego trzeba zaistalowac na nowo. nie ma flopa aby wrzucic dyskietke wiec co robic aby sformatowac partycje c. dodam ze podlaczenie drugiego dysku odpada. jak sie do tego zabrac??

Podczas uruchamiania kompa wciskasz F8 wybierasz z menu Tylko wiersz poleceń i formatjesz. Następnie w BIOSie ustawiasz bootowanie z CD i instalujesz Windowsa od nowa :slight_smile:

Tak nigdy nie robiłem i jestem ciekaw, czy da radę sformatować partycję systemową.

Lub

Podepnij dysk pod inny komp,sformatuj,podłącz spowrotem i odpal instalacje ME z płyty CD bootowalnej ME.

Na Win98 działało, wydaje mi się, że na ME też powinno zadziałać.

Z tego co mi wiadomo to nie formatuje się Systemu tylko dysk lub partycję na której jest on zainstalowany 8) 8) 8)

I bardzo dobrze ci się wydaje. :wink:

ustaw bootowanie zeby pierwszy czytal cd-rom, pozniej wybierasz uruchom komputer z obsluga cd rom, czekasz chwile, pojawi ci sie cos takiego

A:\

wchodzisz na cd rom, tzn wpisujesz lirtere dysku cd rom, np u mnie jest to

e:

pozniej wchodzisz do katalagu win9x wpisujac komende

cd win9x

i wpisujesz setup i klikasz enter

no ok ale jak zrobic najpiewr format. bo jak wkladam cd to pojawia sie instalator windows ktory nie chce mi nic sformatowac tylko mowi ze jest juz windows zainstaloway i zakoncz instalacje

Odpalasz kompa na starym systemie ME i przy starcie F8 i linia poleceń i wpisujesz komendę format c: i sformatujesz - o ile tak się da.

Później w biosie przestawisz bootowanie jako pierwsze z CDROM

jako drugie dysk HDD-0 i instalacje odpalasz z płyty CD z ME.

Płyta CD z ME musi być bootowalna.

Jak nie da rady to tak jak pisałem,lub załatw na chwilę stacje dyskietek 1.44 MB i podłącz.

Pomoc poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

A możę lepiej będzie użyć Partition Magic 8.0?? I przy włączonym PC wydać mu polecenie żeby sformatować dysk C a on o ile dobrze pamiętam powinien wyłączyć sie - później na nowo włączyć sie ale nie przechodzi do Windowsa.

Wtedy on sam robi to polecenie przez Ciebie wydane - w tym przeypadku format np. C

To wiem tylko z teorii i nigdy tego nie robiłem bo mam Flopa :smiley: :stuck_out_tongue:

Wrzuć płytkę win mill i zresetuj kompa. Sprawdź czy odpala się z płyty, bo koledzy zapomnieli że niektóre wiekowe sprzęty nie mają takiej funkcji.

Jeżeli idzie to wsio OK. teraz wpisz A:format c: i naciśnij enter, na pytanie odpowiedz tak i poszło… Jak skończy to zrestartuj i wpisz X:setup, gdzie X to litera Twojego CD ROMu i naciśnij enter

A osobiście uważam win mill za najgorszy wypust microsyfu (z doświadczenia)! polecam w jego miejsce win 98 se, jest naprawdę lepszy!

Jakby co to pisz na maila. Pomoge!

najlepiej sformatować z Dysku bootowalnego!!