Jak zgrać obraz z kamery na nagrywarkę DVD philips i

mam pytanie i chyba w dobrym dziele to piszę :slight_smile:

  1. mam taki problem, że mam nagrywarkę DVD Philips DVDR 75 i mam oczywiście kabel fire - wire i z kamery chciałam nagrać płytę DVD z filmem, (kamera jest wyposażona w fire - wire) ale kiedy podłączam ten kabel z nagrywarką i z kamerą (panasonic NV-GS320) to nagrywarka nie wykrywa kamery, ani obrazu z kamery… myslałam, zeby coś poprzestawiać w nagrywarce i w kamerze, zeby to mogło jakoś działać, ale wolę spytać tutaj co powinnam przestawić :slight_smile: :wink:

  2. i mam taki inny problem, że chciałam zgrywać płyty DVD z tej nagrywarki na komputer też przez fire - wire, komputer normalnie wykrywa nagrywarkę, ale nie ma obrazu, ani dźwięku… czy powinnam dokupić jakiś kabel albo dokupić jakieś odpowiednie oprogramowanie, żeby to wszystko ładnie na komputerze działało

z góry dziękuję za pomoc

a moze wystarczy jakies sterowniki wgrac albo kodeki

ściągałam najnowsze kodeki jakieś 3 dni temu… a jakie sterowniki zainstalować?

Witam , zakładam , że instrukcje do nagrywarki czytałeś . Coś nie chce mi sie wierzyć , że nie ma w niej opisu nagrywania z różnych źródeł sygnału .

ps

posiadanie nagrywarki to problem ? :o

nie masz w kompie napędu DVD ?

nie mam napędu DVD, bo wtedy co komputer kupowałam, to nie były z napędami DVD, ale niestety instrukcja jest po angielsku… i menu w nagrywarce też jest angielskie