Jak zgrać windows na płyte?

Kupilem kompa z wgranym XP Pro, ale nie dostalem płyty (podobno to jest legalne), a musze sformatować dysk. Potrzebuję do tego płytę z windowsem. Czy można jakoś wykonać nośnik instalacyjny z tego co mam na dysku? PROSZĘ o instrukcje

A masz gdzieś zapisany cd-key ? Jeżeli nie wydobądź go z Windowsa - wiem , że jest do tego specjalny program ale nie mogę skojarzyć jego nazwy .

z cd-keya mam przyklejonego do obudowy kompa, potrzebuje jakos zrobic plytke instalacyjna

A ten nowy komp to nie jest przypadkiem Laptop?

jeśli tak to masz pewnie ukrytą partycję z instalką windowsa.

nie to stacjonarny, z optimusa

Złączono Posta : 23.08.2007 (Czw) 19:27

nie to stacjonarny

Złączono Posta : 23.08.2007 (Czw) 19:27

nie to stacjonarny

Raczej niemożliwe, aby producent nie dodawał do zestawu płyty. Warunkiem licencji jest posiadanie oryginalnego nośnika więc ktoś tu coś miesza. Może sprzedawca nie jest do końca uczciwy? No chyba, że coś się pozmieniało i można sprzedać komputer z jednorazowym windowsem?

To się dowiedz u źródła:

http://www.optimus.pl/index.php?pageid=200

Jak to mozliwe ze sprzedawaca nie dał do komputera płyty. Dziwne. Wyciagnij CD-key i potem pozycz od kogos płytke wgraj sobie tylko ze swoim kluczem.

a nie wystarczy przypadkiem ta naklejka?

http://www.microsoft.com/poland/licencje/pytania/default.mspx - jednak nie…

najlepiej udaj się do sklepu i spytaj się jak to jest w twoim przypadku póki nie jest za późno

wg mnie wystarcza naklejka i originalny CD key;)U mnie na studiach jest taki motyw ze mamy podpisana umowe z Microsoftem i na okres studiow (Inz.Opr.)dostajemy licencje za free na wiekszac programow tylko pod postacia originalnego i unikatowego CD Keya.

Bodajze to sie nazywa MSDN AA.

U mnie tez to jest.

to fajnie, że tak macie ale to nie pomoże koledze

najlepiej zadzwonić jak radzi fiesta lub sie przejść

nie sądzę aby była w stacjonarnym partycja recovery chociaż mogę się mylić

Posiadasz legalnie Windowsa, jeśli masz naklejkę. Płytka się nie liczy. W takim bądź razie możesz pożyczyć od jakiegoś kolegi jego płytkę z Windowsem i zainstalować, używając swojego klucza. Pamiętaj jednak, że musi to być dokładnie ta sama wersja systemu, jaką posiadasz - ten sam SP, ten sam język, jak Home, to Home…

Czyli nie da się zrobić płytki insalacyjnej z tego co mam na dysku? A tak przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu to da sie do jakiegos programu zrobic instalke? Tak z ciekawości pytam :wink:

płytki instalacyjnej nie zrobisz z tego co masz

Nawet jeśli będziesz miał taką samą wersję to klucz nie będzie pasował. Podczas aktywacji wyskoczy komuniakt, że nie możesz aktywować swojej kopii systemu i musisz zadzwonić do microsoftu. Podczas rozmowy pracownik powie Ci, że masz klucz OEM od Optimusa a próbujesz nim aktywować zwykły system OEM i doda również, że możesz swój klucz użyć wyłącznie z oryginalnym nośnikiem dostarczonym przez producenta komputera. Tak jest w 95% przypadków. Nie byłoby tego problemu gdyby Optimus zainstalował u Ciebie system ze zwykłej płytki OEM, więc musisz mieć nadzieję, że tak właśnie było. W przeciwnym wypadku nie unikniesz problemów z aktywowaniem systemu. Najlepiej, tak jak to już niektórzy pisali, zwróć się z tym problemem do Optimusa i będziesz wiedział na czym stoisz.