Jak zgrac windowsa viste?

(Deluxxx) #1

potrzebuję pomocy. Posiadam laptopa Acer 9410z dolączony do niego jest oryginalny system operacyjny Windows Vista. Płyty to niego nie posiadam w sklepie powiedziano mi ze jest ukryta gdzieś partycja i ze powinienem ją zgrać na plytę ... jak to zrobić ?

(Monczkin) #2

deluxxx popraw błędy - na forum piszemy po polsku.

Poczytaj podręcznik użytkownika lub użyj szukajki http://forum.dobreprogramy.pl/search.php - partycja recovery

(Bartisz) #3

partycja? jak już to najprawdopodobniej plik ISO. Wejdź komputer-->i w polu "wyszukaj" wpisz .iso

Jak znajdzie to użyj najlepiej Alcohol i nim zgaj to na płytę.

(Deluxxx) #4

Niema pliku .iso. powiedziano mi o ukrytej partycji! Brakuje mi 20 giga :slight_smile:

(Remek Dobrowolski) #5

Poczytaj instrukcję obsługi komputera - Acer zawsze opisywał procedurę wykonywania kopii zapasowej systemu.

Skorzystaj z narzędzia: Acer eRecovery - pozwala ono wypalić kopię zapasową systemu i oprogramowania. Pozdrawiam.

(Pinio150) #6

Nie no ale jak to no to klient ma sam szukac sobie tej instalki Windowsa Visty? No kpiny no ja bym poszedł do sklepu i bym prosił o płytke o ja sie nie bede bawił w jakies szukanie obrazu. Albo oddajesz towar :smiley: Musisz dostac płytke nowiutką w pudełeczku i wogole no bynajmniej mi sie tak wydaje ze byc powinna. Egzekfuj płytke od sklepu :slight_smile:

(Remek Dobrowolski) #7

pinio150 - chyba sobie kpisz. W tym przypadku klient nie musi niczego szukać - wystarczy, że przeczyta instrukcję obsługi (ze zrozumieniem). Poza tym w większości Acerów, standardowo po pierwszej instalacji systemu, oprogramowanie wręcz nachalnie prosi o wykonanie kopii systemu z ukrytej partycji i prowadzi użytkownika za rękę.

A tak z innej beczki - co ma sklep do płytki z systemem? Trzeba czytać specyfikację sprzętu który się kupuję wraz z załączonymi dodatkami. Już jak, można zgłosić się do Acera o wysyłkę płyty z systemem. Pozdrawiam.

(Sloniu6) #8

xyzpoland święta prawda!

Kilka dni temu kupiłem laptop HP Pavilion z Vistą. Nie dostałem żadnej płytki z oprogramowaniem. Po pierwszym uruchomieniu kompa samo sie wszystko zainstalowało i jak tylko wszedłem juz do samego Wina prosiło o zrobienie płytki do odzyskiwania systemu. Poza tym wszystko powinno byc napisane w instrukcji obsługi i to na samym poczatku bo to najwazniejsze.

Ciekawi mnie tylko, czy jak odinstaluję Vistę to czy pozniej bede ją mogl ponownie zainstalować :)? orientuje się ktoś?

(aero) #9

No jak będziesz miał bootowalną płytkę z Windows Vista, to tak :slight_smile:

(Sloniu6) #10

Czyli rozumiem, że z płytki do odzyskiwania systemu mozna tylko odzyskać ustawienia fabryczne systemu z partycji, a nie go ponownie zainstalować? :slight_smile:

(Nowy10) #11

instalujesz windowsa w stanie jakim go otrzymałeś (tzn. ze wszystkimi dodatkami, sterownikami itp)