Jak zkonfigurować internet w linux mint 3.0

(Lukasz Grzelak22) #1

nie wiem jak sie podłączyć do internetu w tym systemie. wpisuje adres ip maskę i bramę potem dsn i nic internet nie działa może coś źle robie a może jakieś sterowniki musze zainstalować ,karta siecowa jest na płycie realtek rtl8139 .a i jeszcze jedno jakieś stery do grafiki muszę mieć mam kartę gf 5500 128 mb bo beryl mi nie chce działać albo nie wiem jak z niego korzystać jakie są skruty klawiszowe . jestem zielony w te klocki a chcem spróbować linuxa :lol:

(Fisiu) #2

sieciówka ta klasyczny lan, działa "z pudła", jak możesz to skonfiguruj przez dhcp. co do karty graficznej to logiczne, że jak grforce to udajesz się na stronę nvidia.pl i stamtąd pobierasz sterwonik.

(Dobreprogramy Auto) #3

Internet --> Wpisz w terminalu:

1) ifconfig (nazwa karty sieciowej) (numer IP) netmask (maska) broadcast (adres rozgloszeniowy)

np. ifconfig eth0 192.168.1.5 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.1.255

2) route add default gw (brama sieciowa)

np. route add default gw 192.168.1.1

Następnie do pliku /etc/resolv.conf wpisz

nameserver 194.204.159.1

nameserver 194.204.152.34

Oczywiscie podajesz swoje numery DNS

Po zrestartowaniu komputera internet "zniknie". Będziesz musiał wklepać te dane jeszcze raz. Nie znam tej dystrybucji....

(Michal) #4

Linux Mint to praktycznie Ubuntu, więc zamiast wpisywania ręcznie tak jak radził odyn , proponowałbym użycie konfiguratora z GNOME (System -> Administracja -> Sieć). Jeśli tam widać kartę sieciową (pozycja "połączenie przewodowe") to raczej powinna działać bez problemu. Gorąco polecam korzystanie z DHCP, jeśli sieć to umożliwia.

Jeśli chodzi o kartę graficzną, to polecam program Automatix (http://www.getautomatix.com/wiki/index. ... 8Feisty.29), który prócz sterowników NVIDII instaluje także sporo innego przydatnego softu.

(Lukasz Grzelak22) #5

ja wchodziłem normalnie bez administratora dlatego nie działał internet teraz działa dzieki msliwa pozdro