Jak złamać hasło w biosie?

Mam problem kupiłem stare komputery od firmy która wymieniała wszystkie . chce uruchomić je ale na biosie jest hasło i jak je ominąć? chociaż żeby zrobić format

Instrukcji raczej ci nie dam bo nie mam ale jest taki trick żeby je złamać polega on na wyczyszczeniu pamięci CMOS poprzez wyjęcie baterii lub zworki potem trzeba z powrotem włożyć tak jak była umiejscowiona w moim przypadku była to zworka w gnieździe na płycie głównej oznaczona jako ‘‘JP4’’ czy z baterią zadziała tego niestety nie jestem Ci w stanie powiedzieć:?.pozdrawiam :smiley: :smiley:

To jest stara płyta główna procesor nie jest na soketa i obsługuje sd ramy. więc raczej ma zworki. Nie wiem czy to pomoże ale spróbuje.

Po prostu skontaktuj się ze sprzedawcą

wyjmij baterię biosu na 10-15 min , bios powinien się zresetować.

Tylko po co?

Jego płyta - jego decyzja , jak Ci się przepali żarówka w lodówce to idziesz do serwisu czy bierzesz śrubokręt i wymieniasz?

Dzięki wszystkim już zrobione wyjąłem baterie i zresetował się. Jasne też jestem za zaradnością a nie dzwonić do nich i tak nie mam do nich nr, ja chciałem się pobawić i spr swoje umiejętności a nie dzwonić i pytać jakie hasło. Teraz wiem jak takie zabezpieczenie ominąć :slight_smile: