Jak złamać hasło w biosie?


(Radek2015) #1

Mam problem kupiłem stare komputery od firmy która wymieniała wszystkie . chce uruchomić je ale na biosie jest hasło i jak je ominąć? chociaż żeby zrobić format


(Virusbond) #2

Instrukcji raczej ci nie dam bo nie mam ale jest taki trick żeby je złamać polega on na wyczyszczeniu pamięci CMOS poprzez wyjęcie baterii lub zworki potem trzeba z powrotem włożyć tak jak była umiejscowiona w moim przypadku była to zworka w gnieździe na płycie głównej oznaczona jako ''JP4'' czy z baterią zadziała tego niestety nie jestem Ci w stanie powiedzieć:?.pozdrawiam :smiley: :smiley:


(Radek2015) #3

To jest stara płyta główna procesor nie jest na soketa i obsługuje sd ramy. więc raczej ma zworki. Nie wiem czy to pomoże ale spróbuje.


(Asterisk) #4

Po prostu skontaktuj się ze sprzedawcą


(Piotrek811) #5

wyjmij baterię biosu na 10-15 min , bios powinien się zresetować.


(mareksolak) #6

Tylko po co?

Jego płyta - jego decyzja , jak Ci się przepali żarówka w lodówce to idziesz do serwisu czy bierzesz śrubokręt i wymieniasz?


(Radek2015) #7

Dzięki wszystkim już zrobione wyjąłem baterie i zresetował się. Jasne też jestem za zaradnością a nie dzwonić do nich i tak nie mam do nich nr, ja chciałem się pobawić i spr swoje umiejętności a nie dzwonić i pytać jakie hasło. Teraz wiem jak takie zabezpieczenie ominąć :slight_smile: