Jak zmienić adres DNS

Witam,

Najpierw dane:

Laptop Fujitsu Siemens Li 1705,

Karta bezprzewodowa Atheros AR5005G Wireless Network Adapter

internet bezprzewodowo z nadajnika z parteru (a komp jest na pietrze)

Jak w temacie interesuję mnie zmiana adresu DNS (przypisany mi adres DNS nie mogę wprowadzić do kompa) gdyż automatycznie przypisywany w komputerze jest inny adres, i nie zmienia się. Występuję konflikt DNSów no i lipa :slight_smile: sygnał słaby jest, często znika.

Próbowałam wpisać w Protokole internetowym(TCP/IP) preferowany adres DNS niestety komp go nie używa (sprawdzalam przez uruchom=>cmd=>ipconfig brak jest jakiegokolwiek adresu DNS tam…)

Czy możliwe jest że jakaś opcja w kompie stwarza taką właśnie sytuację, że nie można w ten sposob zmienić adresu DNS? Jeśli tak to co zrobić?

Jak zmienić adres DNS?

tym nadajnikiem jest router wifi???

to w kompie ustawiasz na automatycznie uzyskaj adres dns

ewentualne adresy DNSów zmieniasz na routerze - ale tam też sugeruję uzyskać je automatycznie, ewentualnie wpisujesz te które masz od provider’a.

nie wiem czy to router jest bo rozprowadza ten sygnal firma z dolu, adres DNS tam jest przypisany konkretny do mojego laptopa jednak nie moge go wpisac u siebie i jest konflikt wyskakuja dwa adresy DNS… Interesuje mnie jak zmienic adres DNS w inny sposób niz przez wlasciwosci protokola internetowego.

firma z dołu… [-X więc zapewne jest to router

a skąd wiesz jaki adres powinieneś wpisać?? na ogół są one przydzielane automatycznie przez router, ale może tam być np mac filter

bo firma ta podala mi adres jaki mam miec i innego nie moge miec tak mi mniej wiecej powiedzieli, i oni nie wiedza czemu tak mi sie dzieje ;] mila firma wiec musze sama poszukac rozwiazania…