Jak zmienić mail do powiadomień?

Chciałbym zmienić adress e-mail

Podobno adres można zmienić w profilu na serwisie

Na „profilu -> powiadomienia” mam zmieniony (od miesiąca)
adres e-mail na inny, a e-maile i tak nie przychodzą.

Ktoś wie gdzie jest chochlik?

no jak sam podkreśliłeś na serwisie, to tutaj to forum.

Można tu:

https://ssl.dobreprogramy.pl/ZmianaAdresu.html

ale wtedy zmienia się “login”, no chyba że umiesz zapamiętać do logowania nick zamiast maila.


Podejrzewam, że discourse ma podobnie (inne fora bez integracji z portalem “technologicznym”), że też nie da się mieć maila na logowanie i osobnego na śmieciowe powiadomienia.

Najwyżej może pełnić funkcje alternatywnego loginu.

logowanie przez googlemail jest bez hasła i jak go wyciągnąć.

Na pewno jest jakiś fortel :grinning:

Wybierz resetuj hasło i sobie ustaw, pewnie w bazie DP jest puste pole (tabela z loginami/id i hasłami) i formularz ma nie przepuszczać jak się nic nie podaje jako hasło, nawet jak to święta prawda.

OK. Spróbuję.
Gdzie jest ta opcja „resetuj hasło”

@WIELKI.troll
Zmiana adresu email: https://ssl.dobreprogramy.pl/ZmianaAdresu.html
Zmiana hasła: https://ssl.dobreprogramy.pl/ZmianaHasla.html
Tylko musisz być zalogowany i dopiero wtedy kliknąć link.

Pozdrawiam!

Wszędzie wymagane hasło, a ja go nie znam.
Hasło które używam do zalogowania na googlemail.com
Tu na DP jest… nie przyjmowane.

@WIELKI.troll Musisz podać hasło do swojego konta. To hasło którego używasz do logowania na tym forum.

Pozdrawiam!

Na tym forum nie używam hasła tylko loguję się przez googlemail.com.

@WIELKI.troll Napisz maila do @Docent na adres admin@dobreprogramy.pl i opisz zaistniałą sytuację. Powinni pomóc.

Pozdrawiam!

Dziwne że ten formularz w trybie incognito cię odrzuca:

https://ssl.dobreprogramy.pl/OdzyskiwanieHasla.html

On nie wymaga starego/zapomnianego hasła.

Link z maila też otwieraj w trybie incognito lub po wylogowaniu ze wszelkich dobroprogramowych kont.

To dobra rada, bo może już pogubiłeś się WIELKI.trollu, na jakie konto aktualnie jesteś zalogowany.
Może załóż sobie jeszcze jedno, nie wiem, np. Prandota (to tylko luźna propozycja :wink: ), albo inne i z niego tylko pisz, nie będzie wtedy takich problemów…

Miałem podobnie. Z dnia na dzień na swoje konto przestałem móc się zalogować ręcznie wpisując hasło. Jedyną możliwością było logowanie się przez konto Google.
Problem sam zniknął po kilku dniach i z powrotem mogłem logować się normalnie. Może u Ciebie będzie podobnie.

Uważasz, że to mądra wypowiedź?. Podaj swoje dane, nazwisko i adres itp.

@Radek68
No cóż… minęło 5 godzin.

Ochrona prawna nazwiska.
Nazwisko i imię danej osoby fizycznej jest chronionym dobrem osobistym każdej osoby,
którego zakres ochrony określają m.in. przepisy art. 24 i 448 KC.
Przepisy mówiące o ochronie dóbr osobistych dają osobie poszkodowanej
(gdy na umieszczenie lub podanie nazwiska nie wyraziła zgody albo gdy nie jest to uzasadnione wymogiem prawa)
narzędzia w wypadku, gdy dochodzi do bezprawnego używania, publikowania jej nazwiska.

Są tylko dwie możliwości, by używanie (publikowanie) nazwiska i imienia danej osoby,
które przy przetwarzaniu są danymi osobowymi, było zgodne z prawem, tj.:
podstawę stanowi konkretny przepis prawa; albo
podstawę stanowi zgoda udzielona przez daną osobę.

RODO.
Według literatury przedmiotu, dobra osobiste o charakterze niemajątkowym związane są wyłącznie z daną osobą,
która może mieć roszczenia o ich ochronę, co oznacza, że prawa tej osoby nie mogą przechodzić na inne osoby.
Dobrem osobistym człowieka jest m.in. jego nazwisko, wizerunek (art. 23 KC). Osoba, której to dobro
zostało naruszone, może skorzystać z ochrony przewidzianej w przepisach art. 24 KC. Chronione przez prawo
dobra osobiste każdej osoby fizycznej to nazwisko lub pseudonim, wizerunek i inne m.in.

Nieprzestrzeganie postanowień RODO może w przypadku niektórych naruszeń prowadzić do nałożenia wysokich kar,
sięgających nawet 20 mln euro lub 4 proc. światowego obrotu Twojej firmy.
Organ ochrony danych może nakazać dodatkowe środki naprawcze, takie jak zaprzestanie przetwarzania danych osobowych.

Ja nie ukrywam, jak widzisz nazwiska (jest zawarte w adresie maila).
Mając dostęp do kont użytkowników, nie upoważnia Cię to ujawniania czyichś danych.
Ja muszę na to wyrazić zgodę.
W ten sposób łamiesz prawo, a dalej możesz sobie dopowiedzieć, jakie są tego konsekwencje.
Zrobiłem na wszelki wypadek zrzuty strony, jeśli bym musiał to wykorzystywać.
Jeśli masz jakieś pytania co do nicka „WIELKI.troll”, proszę bardzo.
Nigdy nie uchylam się od odpowiedzi, chyba że to nie pytanie, tylko zaczepka (prowokacja).

Czas wyświetlania nazwiska ma decydującą rolę, tam bardziej, że logowałem się przez Googlemail.
Nikt nie będzie mógł mi zagwarantować, że w przyszłości mi w mojej pracy, to nie zaszkodzi.

Nie jestem złośliwy (pomimo że „Wielki.troll”), dlatego proponuję,
polubownie… wytnij „to”, a ja skasuję ten post i zapomnimy o całym zajściu.
Każdy ma prawo błądzić. Decyzja należy do Ciebie.

Coś Ci się pomyliło Wielki.trollu, gdzie ja podałem niby Twoje nazwisko??
I nie mam pojęcia o jakim Googlemail piszesz, nie mam dostępu do takich danych, kto i jak się loguje na DP.

Moja propozycja wynikała tylko z dostępnego publicznie adresu strony internetowej prandota.eu

Jeśli to jest Twoje nazwisko, to… sam je podałeś na forum.