Jak zmienić hasło wifi i nazwe

Witam mam Access Pointa model TP LINK WA501G i jest on podłączony do Router’a, a router leci kablem do admina dwa domy dalej, ja odbieram sygnał od mojego Access Pointa i mam net w domu, ale jest on nie zabezpieczony, nie ma na sobie hasła i ma nazwe domyślną jak to zmienić? Na spodzie ma napisane domyślne login/hasło i IP 192.168.1.1, ale jak wpisze je w przeglądarce to nie da się wejść

A więc jak założyć hasło i zmienić nazwe?

Mam Windows7

Przede wszystkim sprawdź jaki jest faktyczny adres Twojego APka. Zrobisz to w ten sposób:

Start :arrow: Uruchom… :arrow: w pole tekstowe wpisujesz cmd :arrow: następnie wpisujesz polecenie ipconfig po czym naciskasz enter.

Z okna które się pojawiło wyszukujesz pozycji brama domyślna. W moim przypadku jest to 192.168.1.1 i to jest właśnie adres mojego routera, który należy wpisać w okno adresu w przeglądarce.

schowek0123.jpg

Twoją bramą będzie adres APka i to właśnie ten adres powinieneś wpisać, aby połączyć się z nim.

Co do nazwy i zabezpieczenia sieci to na pewno znajdziesz odpowiednie opcje w APku w zakładce Wireless (lub coś w tym stylu).

Wszedłem w Właściwości -> TCP/IP -> Właściwości i ustawiam

Adres IP :192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

I wtedy dopiero da się wejść na stronę AP, przez 192.168.1.1

Znalazłem, ale nie wiem co wpisać w Radius Server IP

4436a77be26421b7m.jpg