Jak zmienic ikone kilku plików na raz?

Witam mam problem gdyż chcę aby każdy skrót programu np Firefox miał inną ikonę (nie domyślną a taką którą ja wybiorę) NIechce mi się zmienaić każdej z osobna wię ckieruję pytanie w jaki sposób to zrobić a żeby się nienarobić ??

Złączono Posta : 24.09.2006 (Nie) 19:51

(nie to że gdy mam 5 skrótów FF to każda ikona inna ale żeby tylko edytować 1 skrót a żeby reszta przybrała taki sam wygląd !!

Witam,

Raczej ciężko będzie.

Najłatwiej edytować (podmieniać) plik ikony, która jest przypisana do danej aplikacji.

PPM na skrót ikony firefoxa =>Właściwości => Zmien ikonę => klikasz na Przeglądaj i szukaj np. pliku shell32.dll (znajduje sie w C:\WINDOWS\system32) i wybierasz sobie ikonke i Zastosuj.

Jak chcesz przywrócic ikonkę firefoxa to szukasz pliku firefox.exe (znajduje sie w C:\Program Files=> Mozilla Firefox)

Plik shell32.dll to tylko przykładowy plik. Możesz sciagnąc sobie ikonki z rozszerzeniem .ico (najlepiej rozmiar max 48x48 pixels) i ta sama procedura wykonania

A żeby nie szukac po plikach i mieć od razu w ikonce firefoxa zamiast trzech domyslnych ikonek a pięc lub wiecej to uzywa się odpowiednich narzędzi do tego ale skoro jestes leniwy to nie podam ci nazwy programu bo wymaga wiedzy i pracy.

Robinhio był bym wdzięczny za informacje (chociaż nazwy) o tych programach !!