Jak zmienić ip dla całego komputera

Witam . Mam następujący problem: nie wiem jak zmienić IP dla całego komputera. Próbowałem już za pomocą PC Tools Firewall Plus, ale on zmienił tylko ip dla oglądania stron www, a ja chciałem aby zmienił całe IP tzn. do gier. Wiem, że gra wykorzystuje do łączenia port 7171. Dziękuje i pozdrawiam.

Z tego co napisałeś, wynika że masz IP 192.168.x.x i chcesz aby ono było 81.xxx.xx.x ?

Jeśli gra wykorzystuje port 7171, to przekieruj go na routerze.

To da się np. zmienić IP tylko dla klawiatury? :shock:

to jest zapora. ona służy do kontroli ruchu z/do komputera a nie do zmiany IP. A może po prostu chcesz odblokować port 7171 a nie zmieniać IP i nie wiesz jak to ująć?

Strasznie ciężko Ci będzie pomóc, skoro sam nie za bardzo wiesz co chcesz osiągnąć

Napisz czy czasem nie chodzi ci o to że strony itp… działają bez problemu a gra którą zainstalowałeś nie chce działać w internecie… ;] Bo jeżeli tak to nie chodzi tu o IP tylko o blokowanie gry przez firewalla… ;] i trzeba w nim odblokować dostęp dla tej gry… sam osobiście ci nie pomogę bo nie mam tego firewalla co ty ale poszukaj tam gdzieś powinna być w ustawieniach lista programów które są ustawione i przy tej grze ustaw aby nie blokował tylko pozwalał na dostęp do internetu tej grze ;]

Chce ominąć to poprzez zmianie IP: http://img266.imageshack.us/img266/5580/beztytuuxw7.jpg - używałem do tego PC Tools firewall plus, ponieważ myślałem że zmienia on IP dla “całego komputera”. Moje IP zaczyna się na 83.*.*.* i chce je zmienić. Porty już mam odblokowane :smiley: Myślałem że jak poda, port do tej gry to dostane jakieś specjalne IP od Was. Dziękuje i pozdrawiam.

przecież adres IP przydziela dostawca internetowy, może być ono publiczne lub prywatne. skoro twoje IP zaczyna się na 83. to masz zapewne IP publiczne. “IP do oglądania stron” zapewne ustawiłeś przez podanie w przeglądarce internetowej serwera proxy. podczas odwiedzania stron jesteś widoczny dla serwera oglądanej strony pod adresem serwera proxy.

Nie rozumiecie mnie - po prostu chce sobie zmienić IP - tylko nie wiem w jaki sposób.

zadzwoń do swojego dostawcy internetowego niech ci zmieni.